Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akkor most állandóan kell...

Akkor most állandóan kell használni a -0,5 dioptriás szemüveget vagy sem?

Figyelt kérdés

Az optikus azt mondta, hogy amint felkelek vegyem fel, és csak este lefekvéskor vegyem le. Itt meg sok kérdésnél azt látom, hogy "távollátásátáshoz nem kell állandóan hordhordani, csak ha távolra nézel".


Ami végülis tök hülyeség szerintem, mert egyszer távolra nézek, egyszer közelre, percenként vegyem fel és le?! :D


Ráadásul amint felvettem a szemüvegem, sokkal tisztábban látok, egy kicsit alapbol homályosabb volt a látásom.


Az optikusra hallgatok, de kíváncsi vagyok, mit gondoltok erről.


Köszi :)



2015. ápr. 7. 00:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi a félreírásért, telefonról írtam hulla fáradtan, figyelmetlenül. :)
2015. ápr. 7. 01:00
 2/3 anonim ***** válasza:
Szemüveget akkor kell hordani amikor neked szükséged van rá. Ez csak egy eszköz ami segít jól látni. Megjavulni nem fog tőle a szemed akkor sem ha hordod mindig, akkor sem ha csak néha.
2015. ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én felest nem hordanék. Persze pici élesebben látsz, és akkor?

Cserébe egyrészt ilyenkor nem dolgoznak a szemizmok és az agy (amik máskülönben igyekeznek korrigálni) és "ellustulnak". Emiatt később szemüveg nélkül rosszabb lesz a helyzet, mint most szemüveg nélkül. Másrészt 45 fölött nem 1 szemüveged lesz, henem kettő (ez, meg a pluszos olvasó)

2015. szept. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!