Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveggel vagy anélkül jobb...

Szemüveggel vagy anélkül jobb tv-t nézni, sz. Gépezni?

Figyelt kérdés
Nekem kiss dioptriás szemüvegem van látom így is, úgy is csak szeretném tudni melyikkel egészségesebb.

2015. márc. 29. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem olyan szemüveglencsét választottunk, aminek a fénytörése olyan, hogy kevésbé fárasztja a szemed a monitor, tv képernyő (feltéve, hogy viseled persze :D), szóval ilyenben nagy valószínűséggel jobb, de elképzelhető, hogy csak valami marketinges kamu. Sima szemüveglencsében is elképzelhetőnek tartom(minimum annyival, hogy nem erőlködik a szemed, mert hát nem véletlenül kell szemüveget hordanod), hogy jobb valamivel, pár napig szemüvegben nézz tv-t, számítógépezz, utána pár napig anélkül, szerintem el tudod majd dönteni, hogy jobb-e valamivel.
2015. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A számítógépen olyan nagyra nagyítod a betűket, amilyen neked a legmegfelelőbb. Itt én sem használok szemüveget. Tv-nézéshez valószínűleg kell szemüveg, mert az messzebb van a szemedtől.
2015. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A számítógép nincs tőled messze, a tv távolabb van. Most akkor közelre, vagy távolra van a szemüveged? Olvasáshoz, gépezéshez stb... kell szemüveg, akkor a tv-hez nem, vagy fordítva...
2015. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :), a szemüvegem távolra van
2015. márc. 29. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is távolra van,tv-hez használnom kell,laptophoz nem,mert látok közelre.Amúgy se jó mindig szemüvegben lenni,mert így nem dolgozik a szem.csak punnyad.
2015. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!