Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Piros erek vannak a bal...

Piros erek vannak a bal szememben, nem hat semmi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hete kezdődött az egész, bár már előtte is volt egy vékony oda nem illő ér a szememben. Viszketett, szúrt, elmentem a szemészetre. Ott közölték velem, hogy az ég egyadta világon nem találnak rajta semmi kifogásolni valót, nincs idegen test, nincs sérülés a kötőhártyán, de mivel szúrt, felirtak egy tobrex szemcseppet. 5 nap múlva el is múlt a szúró, viszkető érzés, de a piros erek látványosan megmaradtak. Patikában adtak rá rutascorbin tablettát, meg oculoheel szemcseppet, de az sem használ semmit, noha már 5 napja használom. Kérdésem tehát az, hogy mi a fenét csináljak vele? Nagyon ronda a bal szemem, de azért gondolom h más betegség nem okozza, mivel akkor a jobb szemem is piros lenne (de annak semmi baja nincs az ég világon) Egyébként kontaktlencsés vagyok, de már nem hordom 3 hete. köszi a segítsget!
2010. jan. 31. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem került valami a lencse alá véletlenül, ami allergiás reakciót válthatott ki? Nekem rovarcsípés allergiám van, és egyszer még lencsés korszakomban ez okozott hasonlót, a szemem sarkában csípett meg egy dög, azóta nem hordhatok lencsét. Igaz, nálam ez külföldön (Ausztriában, Graz-ban) történt, és ott kaptam rá kenőcsöt (nem cseppet), nem tudom, azt lehet-e itt kapni (mikor a klinikára mentem kontrollra és megmutattam, nem ismerték), de 3 napig használtam, és el is múlt, csak a szemem maradandóan sérült, a hazai szemészeten - a klinikán - nem tudtak vele mit kezdeni - mert elmentem azért lekontrolláltatni - ennyit a hazai szemészetről. A lencsét ne hordd, esetleg keress valami magánszemészetet, még ha fizetni is kell, de lehet, hogy többet tudnak és nem annyira fásultak, mint a közalkalmazottak.
2010. jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mióta van kontaktlencséd? Pihentetni kellene egy kicsit a szemeid. A lencsét nem tudod teljesen megtisztítani, bármi a szemedbe kerülhetett, ne hord egy pár hétig, biztosan rendbe jön.

Gyors gyógyulást kívánok!

2010. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Régóta vagyok kontaktlencsém, de sosem volt ilyen jellegű panaszom. 3 hete már nem használom, én úgy gondolom, hogy ha nem kapott volna elég oxigént a szemem, és ezért pirosodott volna be, akkor ebben az esetben 3 hét szünet már bőségesen elegendő lett volna a tünetek megszűnéséhez.
2010. jan. 31. 11:52
 4/4 A kérdező kommentje:
1. hozzászóló: Nem emlékszel a kenőcs nevére? Én is elmegyek szemészetre hétfőn, ha megint balfékek lesznek akkor megyek magánorvoshoz. A kenőcs viszont nagyon érdekelne.
2010. jan. 31. 11:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!