Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemvizsgálat kontaktlencséhez...

Szemvizsgálat kontaktlencséhez miből áll, meddig tart?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálam csak annyi volt hogy bementem,mondtam hogy rossza a szemem,szemüveg helyett lencsét akarok. Megvizsgálták a szemem,hogy hányas kell, tudod olvasni a tábláról. Utána 1-2 műszerbe belenézel ami belülről világít,bal-jobb szemmel,fel-le,stb.. Kb 15 perc. Utána megbeszélitek hogy neked melyik árkategória lenne a megfelelő,és milyenre van szüksége a szemednek, stb..

És pár nap múlva megérkezik, akkor be kell menned és segít felhelyezni,megmutatja hogy kell használni,tisztítani,stb.

Első pár alkalommal én nagyon megszenvedtem a felhelyezésével,de később ment már. Nyugi.

4 éve van lencsém. Nekem olyan van hoyg féléves csomag, 2 pár lencse jár hozzá.Azaz 3 hónap elteltével kell másikat használnom. Nem alhatok benne. Ára:11.000 ft. A folyadék meg 3600 ft,elég nagy dobozzal,sokáig elég.

A 6 hónap leteltével visszamegyek, és újra megvizsgáltatom a szemem,és felírják ugyanazt a lencsét. ennyi.

2010. jan. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam szerencsére volt a dokinak készleten énfélém, berakta nagy hadakzások közepette(soha nem arra néztem, amerre kellett volna*pirul), és kiküldött a városba mászkálni, hogy szokjam:).

Viszont ha pl. havisat ír fel (először az a tanácsosabb, hogy ha netalán mégsem szokod meg, bár ez ritka, ne egy drágább menjen pocsékba), tartsd be az idővallumot. Mert a szemed a szemed, nem lehet vele játszani! (bocsi hogy kicsit eltértem, de ez a legfontosabb, úgy vélem:).

2010. jan. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elején ugyanaz volt, amit az első írt. Aztán kaptam próbalencsét, először ő rakta be a szemembe, aztán meg kb. 1 óra alatt sikerült kivennem és újra betennem. Ez 2 éve volt, szóval mostmár 2 perc az egész. Nekem olyan lencsém van, hogy 1 hónapig folyamatosan kivétel nélkül bent lehet, de azért 1-2 hetente ki szoktam venni.
2010. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!