Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vizsgálat nélkül készítenek...

Vizsgálat nélkül készítenek szemüveget, ha bemegyek? Vagy az kötelező?

Figyelt kérdés
Kontaktlencsét hordok már 10 éve, mellette van szemüvegem is de az nagyon csúnya darab, szeretnék valami szépet. Szóval ha bemegyek és viszem a kontaktlencse adatait, akkor az alapján csinálnak nekem szemüveget? Vizsgálaton 1 év 2 hónapja voltam utoljára.
2014. okt. 5. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a kontaktlencse meg a szemüveg dioptriája nem biztos, hogy megegyezik. Pl. a szemüvegem -3.25-ös, lencséből mégis elég a -3-as, és ugyanúgy látok velük.
2014. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a kontaktlencse általában kisebb dioptriás, mert közelebb van a szemhez, plusz szemüvegnél ugye lemérik azt a pontot, ahol a legjobban látsz, meg mindenféle dolgot.
2014. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem. Ahogy előttem is írták, nem ugyanaz a dioptria kell belőlük, és más adat is szükséges, szemtávolság meg stb.
2014. okt. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!