Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsevel mennyi ideig...

Kontaktlencsevel mennyi ideig lehet becsukott szemmel maradni?

Figyelt kérdés
pl. csokolozas kozben

2014. szept. 29. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Pff, én volt hogy abban aludtam véletlenül éjszaka, semmi baja nem lett reggelre a szememnek, nemhogy pár perces csukva tartástól...
2014. szept. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minőségfüggő, de ami már normális lencse, arra ráírják, hogy benne is aludhatsz néha-néha.
2014. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 PureGame válasza:
Aludni semmi esetre se aludj benne, nem javasolják és én sem bátorítanálak rá. Ha mondjuk délután elszundikálsz 1-1,5 órára benne, nem lesz gond, de azért ne legyen ez sem rendszeres. Minden egyes lencsénél meg van határozva, mennyi ideig lehet hordani naponta. (Pl egy havi lencsét sem hordhatsz 30 napon keresztül 0-24 óráig.)
2014. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem napi lencsém van, de több napig használom. (Estére kiveszem.) De egyszer benn maradt, és elaludtam benne délután. Semmi bajom nem lett. Azóta viszont odafigyelek jobban.
2014. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lágy lencsék gyártásánál bele van kalkulálva hogy az ember alszik benne pár órát mondjuk délután, és semmi baja nem lehet még ettől. Ezt a gyártók fórumán olvastam valamikor...

Én mondjuk nyaraláskor, teleléskor 1 hétig is bent hagyom, semmi gond nincs vele olyankor sem.

2014. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!