Milyen tapasztalataitok vannak progresszív lencsével?
A progresszív, vagy más névem multifokális lencse nagyon kényelmes tud lenni, hiszen nem kell két szemüveget, sőt hármat (Egyet olvasásra, egyet képernyőhöz, egyet meg távollátásra) tartani. Persze vannak korlátjai is. Hozzá kell szokni, ami 1-2 nap. A viselőjétől is függ, hogy van aki a szemét mozgatja, van aki a fejét. Vannak szinte "panoráma" látást biztosító lencsék is. Ezeket a multifokális lencséket inkább a klasszikus távollátáshoz és olvasáshoz fejlesztették ki. (Például ha otthon szerel valamit az ember nem a megszokott testartásban - mondjuk az asztal alatt felfelé nézve - akkor problémásabb.
A hétköznapi viseletben nagyon jó. Igaz, meg kell tanulni vele járni, mert a lépcső esetében a fejjel kell lefelé nézni, nem a szemet forgatva.
Nagyban függ a becsiszolástól, a szemüveg fókuszának feljelölésétől.
Saját tapasztalatból mondva, ha az Essilor multifokális lencséit a Mester optikák géppel jelölik be lefényképezve a szemüveg viselőjének a fejtartását, szemmozgását, akkor egy nagyon jól becsiszolt szemüveget kap az ember.
A panoráma látást biztosító, személyre szabott szemüveglencsék nem olcsóak. A 4D műanyaglencsék 160 ezer Ft/darab áron vannak. Az üveglencséknél nincs még meg a személyre szabás, de így is 70 ezer Ft felett van a darabonkénti áruk. Én az üveg lencsét pártolom.
Egyetlen hátrányuk van, nagyon drágák. Kb. 200 ezer Ft egy ilyen szemüveg minőségi kerettel. Kerettel nem szabad spórolni, mert ha a gagyi keret tönkremegy, nem javítható, dobhatja el az ember a 150 ezer Ft értékü üvegeit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!