Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét optikusnál...

Kontaktlencsét optikusnál lehet venni?

Figyelt kérdés
Ha szemüveges vagyok, megvizsgálnak a kontaklencse-vásárlás előtt, vagy mindegy, mit teszek fel, nem lesz probléma? hogy működik ez?
2010. jan. 4. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt tudom csak leírni, hogy nálam hogy volt.

Elmentem az optikusomhoz, ugyanoda ahol a szemüvegemet veszem, itt vállalnak szemvizsgálatot is. Megvizsgáltak, ajánlottak egy fajta lencsét, azt felpróbáltam és mivel kényelmes volt, azóta is ezt a típust használom, nem voltam még újabb vizsgálaton. Nem mindegy milyen lencsét veszel föl, kiderülhet például hogy érzékeny a szemed és speciális lencse kell, na meg amúgy is más a dioptriája a lencsének mint a szemüvegnek.

2010. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze megvizsgálnak, hiszen a kontaktlencsénél nagyn oda kell figyelni, nem mindegy pl. a lencse görbülete. Az orvos - jobb esetben - persze, ha alkalmas vagy a kontaktlencsére, akkor ad egy 1 hónapos próbalencsét. Ha ez beválik, akkor majd nála tudsz lencsét rendelni, de az csak pár hét alatt érkezik meg. Ja, még annyi, hogy ált. a szemésznél egyszer betetetik és kivetetetik veled a lencsét.
2010. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen olyan szemészt keress fel, aki kontaktlencsével is foglalkozik. Nem mindegyik szemészre igaz ez. Olyan alapvető vizsgálatokat kell elvégeznie, amivel a látáskorrekción kívüli dolgokat is meghatározza. például a szemed görbületét, mert ez nagyon fontos lesz ahhoz, hogy kényelmes is legyen a lencse. Ha nem fekszik fel a szemedre rendesen, akkor nemcsak kényelmetlen lesz, hanem eü problémát is okozhat. Rendszeresen (6 havonta) menj el kontrollra, de ha bármilyen problémát érzel (csíp, viszket, olyan mintha homok lenne a szemeden, kiszárad a szemed, stb.) akkor azonnal vedd ki és menj el a dokihoz. Nagyon vigyázz a higiéniára, kézmosás, fertőtlenítések.
2010. jan. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, ha megvan az orvos által felírt lencséd, akkor azt már megvásárolhatod bármelyik optikusnál vagy webáruházban. Általában a weben 4-5000Ft-ot spórolhatsz negyedévente.
2010. jan. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!