Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi ideig viselhetőek a...

Mennyi ideig viselhetőek a kontaktlencsék?

Figyelt kérdés
Most gondolkodom kontaktlencse-vásárláson, és a legtöbb webáruházban láttam, hogy árulnak pl. havi viseletű lencsét, 6 darabos csomagban. Akkor ezt a 6 darabot 1 hónap alatt el kell használni, vagy 1 darab lencse egy hónapig bírja, és ezzel 6 hónapra elég?
2009. dec. 25. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
1 hónaponként cserélni kell, és ezzel a 6db 6 hónapig elég.
2009. dec. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiegészítem: Egy lencsét körübelül 8-9 óráig tarthatsz a szemedben(lágy lencsénél),utána kb. 4 óráig áztatni kell, hogy a fehérjéktől megszabadísd. Egy év után egy hónap pihenőt érdemes tartani, mert valamennyi mennyiségü oxigént elnyel a szemedtől,ezzel az egy hónappal 10-15 évig is hordhatsz kontaktlencsét.
2009. dec. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem pl. olyan lencsém van, amit havi egyszer kell csak kivenni, tehát abban alszom, fürdöm, minden...
2009. dec. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem menj először szakemberhez ( szemész vagy optometrista), vizsgálat után megmondja ajánlott-e neked a kontakt lencse, és ha igen, akkor márkát is fog mondani.

Első alkalommal semmiképpen ne hagyatkozz a saját elgondolásodra, mert ha nem jól választasz, kidobsz az ablakon több ezer ft-ot!!!

2009. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem olyanom van, hogy: fél évre 2 pár lencse.

Szóval 3 hónapra jár 1 lencse, és a köv. 3 hónapra a maradék 1 lencse. Aztán újat kell rendelnem. Ára:11.000 ft, a folyadék meg kb 3-4000.

és hogy,mennyi ideig viselhetőek a kontaktlencsék? Hát nekem azt mondták, hogy napi 10 órát ne lépje túl. (néha nem tartom be :S)

De szerintem is keresd fel szemészedet,ő majd javasolni fogja hogy mi volna jó. na meg árban melyikbe mennél bele.

Sok sikert.

2009. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!