Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Anyum nem akarja hogy kontaktl...

Anyum nem akarja hogy kontaktlencsém legyen, hogy győzzem meg?

Figyelt kérdés

40 cm-nél messzebb már csak homályosan látok, ez elég gáz úgy gondolom, szemüveget nem hordok mert anélkül is épp elég ronda vagyok.

Kontaktlencsét szeretnék, de anyum szerint attól rosszabbodik majd csak a szemem, veszélyes, stb. Egy ismerősének is attól lett valami baja.

Szóval hogy győzhetném meg?


2009. dec. 12. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Mér lennél rondább egy szemüvegtől?Ne élj má az őskorba... Annyi féle keret van,hogy nincs ember,aki ne találna magára megfelelőt..
2009. dec. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Végignéztem minden keretet ami tetszett, de mindegy melyiket próbáltam mert minddel úgy nézek ki mint egy ocsmány titkárnő.
2009. dec. 12. 22:34
 3/5 anonim ***** válasza:
A kontaktlencse kezelése némi rendszerességet, törődést, odafigyelést igényel. Az optikai szaküzletben, ahol vásárolod, betanítják neked a használatát. Ha betartod a szabályokat, nem lesz tőle semmi bajod. Pl. mindig tisztára mosott kézzel nyúlsz a szemedhez, nem hordod túl a megadott időnél a lencsédet, stb. Egyébként éppen a szemüveg az, amitől tovább romlik a szem, a kontaktlencsétől sokkal kevésbé vagy egyáltalán nem fog romlani. Ígérd meg anyukádnak, hogy gondosan fogod kezelni a lencséket. És együtt is elmehettek vele az Ofotértbe vagy a szemorvoshoz megbeszélni a dolgot.
2009. dec. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 3 éve van kontaktlencsém. Soha semmi bajom nem volt tőle, pedig néha megszegem a "szabályait". Előtte szemüveget használtam (persze néha még most is) és akkor sokkal jobban romlott a szemem, mióta kontaktlencsém van stagnál. De mindenféleképpen kell mellé szemüveg is, pl. hétvégére vagy ha beteg vagy stb.
2009. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem is volt kontak lencsém és tul macerás betartotam minden szabályt de kaptam 1 fertőzést és utána a közelébe se mentem
2009. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!