Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet zuhanyozni/fürdeni,...

Lehet zuhanyozni/fürdeni, strandra menni kontaktlencsében?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen igen. De vigyázni kell, mert pl. úszás közben a víz kimoshatja.
2014. febr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
38%
2010 óta hordok kontaktlencsét. Fürdeni, úszni bármi olyant csinálni ami közben vízhez érhet, NEM szabad a doktornőm szerint, nem a kimosás miatt, hanem a vízből baktériumok kerülhetnek a lencsére. De amúgy leszarom én mindig lencsében úszom, mondjuk ha van alkalmam kiveszem mert jobban pirosodik a szemem.
2014. febr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Nagyobb a fertőzésveszély ha víz megy a szemedbe miközben benne van a lencse. Elvileg sima csapvízzel is így van, strandon meg pláne. Strandra azt ajánlják, hogy napi lencsét használj, de ha nagyobb mennyiségű víz megy a szemedbe, akkor azt is ki kell venni rögtön (persze tiszta, száraz kézzel). Zuhanynál nekem mindig benne van a szememben, néha hajmosásnál is bennfelejtem. Szerencsére eddig nem lett komolyabb bajom, maximum bepirosodott kicsit a szemem, de másnapra elmúlt.
2014. febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

napi lencsében strandolhatsz, ha vigyázol, hogy ne nagyon menjen a víz a szemedbe és utána kuka...de sok értelme nincs, mert a klóros víz ill a klórgőz az uszodában kiszárítja és kb 10 perc alatt ki is esik


és szoláriumba, szaunába se mehetsz vele

2014. febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(Első vagyok)

Kicsit félreérthető voltam, amiért elnézést!

Tényleg azt mondják, hogy nem egészséges! De mivel szemüvegben viszonylag körülményes vízbe menni, nélküle viszont nem látok, ezért én mindig bennhagyom (szerintem sokan vannak ezzel így). Eddig még nem okozott problémát.

Persze igyekszem a lehetőségekhez mérten körültekintő lenni. Uszodában pl. általában úszószemüvegben úszom. Strandon pedig odafigyelek, hogy ne menjen víz a szemembe.

2014. febr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!