Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » +0,25-ös szemüveget írt fel...

+0,25-ös szemüveget írt fel az orvos, ami el is készült, viszont a problémám az, hogy közelre jól látok vele, de távolra homályosan (éles kontúr elmosódik). Ez azt jelenti, hogy nem kell mindig hordanom?

Figyelt kérdés
27 vagyok és utoljára gyermekkoromban (10 év körül) volt szemüvegem, ezért nem értek hozzá. A barátnőmnek is +0,25-ös van, de ő közelre és távolra is jól lát vele, ezért vagyok kicsit tanácstalan. Hugomnak 0,5-ös van, azt nem tudom, hogy + vagy - de ő is ugyan olyan jól lát távolra is és közelre is, bár neki inkább távolra van problémája, ha jól emlékszem. Nem tudom, hogy vissza menjek-e orvoshoz, vagy csak idő kell míg megszokom, mert azon kívül, hogy távolra homály van (nem nagyon, de az éles kontúr elmosódik) kicsit szédülök is benne (1 napja van meg). Köszi a válaszokat.

2014. jan. 25. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A +-os szemüveget közelre látáshoz írják fel. Tehát távolra nem látsz vele tökéletesen, az normális.

Amúgy számomra rejtély, miért írnak fel a dokik +/-25-ös szemüvegeket. Ennyire kell nekik a pénz? Ennyit a szem simán korrigál magának.

2014. jan. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" Ennyit a szem simán korrigál magának." vagy nem...


kérdező: olvasószemüvegnek írták fel vagy állandó hordásra, ez a kérdés, és ezt csak az orvosod tudja megmondani

2014. jan. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen panaszaid voltak a szemüveg felírása előtt? Fejfájás? Fáradékonyság? Könnyezés? Piros szem? Az ilyen szem ugyan jól tud alkalmazkodni, de annak a rovására, hogy az előbb említett panaszokat okozza. Monitoros munkát végzel? Elsősorban én a közeli munkához, a monitor elé használnám...
2014. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!