Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megvettem egy színes kontaktle...

Megvettem egy színes kontaktlencset, de nem merem berakni. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Félek h lesz valami fájni fog stb...

valaki tudna mondani valami biztos modszert esetleg videot h lehet fajdalommentesen könnyen (egy olyannak kinek most van eloszor lencseje) berakni?

elore is koszi

puszi.



#berakás #klencse
2013. szept. 30. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egy nagy dolog, bár azért nem árt utánaolvasni.

Berakni könnyebb szerintem, legalábbis a kezdőknek, kivenni lesz talán fájdalmasabb, de inkább csak kellemetlen.

Kell hozzá tiszta kéz, tükör, kontaktlencse. Ha ellenőrizted, hogy nincs-e kifordulva a lencse (ha a szélén jól láthatóan nem követi az eredeti görbültséget, hanem visszafordul, akkor rossz - ha mégsem vennéd észre, később érzed, hogy viszket, talán ki is esik), akkor az egyik mutatóujjad végére helyezed, a másik kezeddel széthúzod a szemhéjadat, és óvatosan behelyezed. Én első behelyezésnél, amikor már úgy éreztem, hogy rajta van a szememen, kicsit oldalra néztem, így elvitte a szemem a lencsét.

A kivételre két módszert mondanak, vagy összepattintod, vagy kihúzod szélre, és úgy szeded ki. Első pár alkalommal kicsit macerás, de ha belejön az ember, már nem annyira.

2013. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy nem mered. Csak úgy nem vesz az ember kontaktlencsét, legalábbis a normálisak. Menj el vele egy optikába, megvizsgálják a szemed, hogy egyáltalán jó-e a lencse, felrakják, hogy előjön-e bármiféle allergia, jól fekszik-e a szemgolyón, nincs-e vele egyéb gond. Ha eddig oké, akkor pedig betanítanak a használatára és a kezelésére. A videók alapján otthon gyakorlást nem ajánlom, mert ismerek olyat, aki olyan béna volt elsőre, hogy felsértette a szemét, azért jó, hogy volt ott egy szakértő, aki meg tudta vizsgálni, és megmondani, mikor jöhet újra próbálkozni. Meg akivel én betanításon voltam, az ki se tudta szedni a szeméből, úgyhogy ő is mehetett vissza később. Te nem tudod azt sem, hogy mikor kell abbahagyni a próbálkozást.

Biztos módszert amúgy nem tudok, mindenkinek más válik be. Meg én elsőre be tudtam rakni, meg ki venni, még az optikában is néztek, de sose volt gondom azzal, hogy fogdossam a szemem. :D HA olyan vagy, aki egy porszemet is nehezen szed ki, akkor nem lesz egyszerű.

Úgyhogy mindenképp optika. Akkor is segítenek (max némi vizsgálati díj van, de van, ahol azt se kérik el), ha nem ott vetted a lencsét. De én a helyedben nem kockáztatnám a szemem semmilyen mértékben.

2013. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszi nektek!

Fiuk vagy lanyok vagytok?

Zold ment.

2013. okt. 17. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!