Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek látom az infravörö...

Szerintetek látom az infravörös fényt?

Figyelt kérdés
ma reggel, megfogtam a távirányítót és és megnyomtam néhány gombot rajta, közben néztem azt a kis infra LED-et a végén..... de mindig mikor megnyomtam a gombot, az a kis LED halvány vörös fénnyel elkezdett pislákolni...... akkor most látom az infrát? (értelmes válaszokat kérek)

2013. aug. 27. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne egy távirányítón próbáld ki, hogy látod-e az infravörös fényt, hanem holdtalan, sötét éjszaka, lakott településektől távol -- ha ott érzékeled, és látod a sötétben pl. az erdei állatok testének infravörös kisugárzását, valamint nappal is másképpen érzékeled a színeket, fényeket, akkor valóban lehetséges.
2013. aug. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
amire te gondolsz az a hőlátás, én a közeli infravörösre gondoltam.... de most komolyan, akkor az a kis vörös fény az infra?
2013. aug. 27. 10:59
 3/7 A kérdező kommentje:
amm.... köszi a választ
2013. aug. 27. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy látod olyan 800nm ig mindenki látja ,attól függ hogy hány wattos az a led pl egy 10w os 850nm es lézert is látnál a sötétben fehér falon ,ha meg közvetlenül belenéznél akkor még 900 at is de szét égne a szemed.


A led biztonságos mert nem égeti ki a szemed de amúgy azok a ledek lehet hogy 700nm körüli ledek olyanok mint az éjszakai kamera reflektorában vannak ,na azt is látod az utcán este hogy pirosan világít. Én távirányítónak még nem láttam a fényét.

2013. aug. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És a szemet ne úgy képzeld el hogy ettől eddig lát és ott elvágjuk a színskálát hanem fokozatosan gyengül az érzékelés ha mész ki a spektrum két szélén pl látod a kék alatti uv hez közelítő 400nm is de már nem vagy képes ráélesíteni.
2013. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen én is láttom a távkapcson a vilogó infrát (:
2020. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A zöldessárga sxínt látjuk a legerősebben. Onnan a kék és a vörös felé indulva egyre kisebb fényerejűnek látjuk a színeket, különböző hullámhosszokat, amit már nem is lehet színnek nevezni, mert már nem is látjuk.


Azokat a határterületeket láthatod egyre gyengülően, ahol a látható és az infrának nevezett fény kezd egyre erősebben inkább a nem láthatóhoz tartozni.

Ugyanez van az UV tartomány irányában, de ott a fényre a lumineszvems hatásából lehet következtetni ha bizonyos anyagokra esik a fénye.


A nem látható infra fényt úgy lehet tesztelni, ha egy fluoreszcens felületet látható fénnyel világításra gerjesztünk, azután sötétet csinűlunk és a zöldesen világító felületre infra fényt irányítunk, akkor a zöldes lumineszkálás felfénylik a hatására, és sötétenb "kisült" folt marad a helyén.

Egyébként bármelyik kameta még további hullámhosszok felé látja az infrát. Sőt amelyikben nincs IR szürő réteg, az még a forró pákacsúcsot is világítónak mutatja ha az felforrósodik.

2020. máj. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!