Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ebből gond lesz?

Ebből gond lesz?

Figyelt kérdés
-1,5-es szemüvegem volt eddig, most voltam szemészeten, és romlott a látásom -1,75-re. Új szemüvegem lesz, és arra gondoltam, hogy a régit használhatnám tesizni, vagy ilyesmire. Lehet abból probléma, ha váltogatom a kettőt?

2013. aug. 23. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Hááát nem tudom. Én a régi szemüveget csak pótszemüvegnek szoktam eltenni. Ha ne adj isten összetörne az új akkor is legyen mivel lesni.

Végülis az 1.5 és 1.75 közt nincs túl nagy különbség de nem merem azt mondani, hogy tuti nem lesz belőle gond. Szerintem a látszerészed vagy a dokid kérdezd meg...

2013. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha csak tesire, akkor nem lesz abból gond. De ha túl sokat váltogatod, és hosszabb ideig hordod, akkor könnyen megfájdulhat a fejed és émelyeghetsz.
2013. aug. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó írta: fejfájást, émelygést okozhat. De nagyobb valószínűséggel ettől a kicsi különbségtől semmi bajod nem lesz. Ártani nem árt, tesin meg úgysem távolról olvasol, szóval bőven elég a negyed dioptriával gyengébb szemüveg is.
2013. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!