Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon érzem a kontaktlencsém...

Nagyon érzem a kontaktlencsém szélét pislogás közben. Olyan, mintha egy vastag szempilla lenne a szememben. Ez normális?

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem normális, ha megfelelő a kontaktlencse, és rendesen van be téve, akkor berakás után, pár pislogás múlva már észre se kéne venned. Nem lehet hogy került rá vmi kosz? Vedd ki, mosd át a folyadékkal és rakd vissza, de figyelj hogy ne hogy kifordítva.
2013. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, nemrég lettél lencsés? Pár napig lehet érezni akkor.
2013. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam mindenhogy, többször is. Lemostam újra, ellenőriztem hogy fordítva van-e, de nem segít semmi. Egy hete hordom, próbalencse, de ahogy beteszem nagyon zavaró, és egyfolytában csukva tartanám legszívesebben mert irritája a szemgolyóm. Pedig szemcseppet is próbáltam. Ja, és nem is látok vele olyan jól, de a szemész azt mondta, meg kell szokni. De akárki ismerőst kérdeztem akinek van kontaktlencséje, mind azt mondta, hogy azonnal jól láttak vele.

Van olyan, hogy túl nagy a lencse átmérője? Mert az enyém nagyon nagynak tűnik pl. a barátoméhoz képest. Neki alig lóg kicsit le, nekem nagyon látszik körben, és kétszer olyan széles mint az övé.

2013. aug. 15. 12:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Az átmérőt bemérik neked, attól függ hányas. Sokan nem látnak vele rögtön jól, de 1 hét az már sok. Menj vissza az optikába.
2013. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!