Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A lágy kontaktlencsék miért...

A lágy kontaktlencsék miért károsabbak, mint a kemény lencsék?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 16:19
 1/6 anonim válasza:
100%
Pont fordítva van . A kemény lencse deformálja el a szemet,de ezt felhasználják néha gyógyítási céllal is,hogy korrigáljanak a görbületen,deformitiváson. Feleségem félkeményet hord évek óta,ha kontrollra megy egy pár napig nem is használja,hogy beálljon a szeme a rendes görbületre,hogy be tudják mérni. Haverom meg azért kapott félkeményet,hogy korrigáljanak vele. Én lágyat használok,ott viszont nagyon kell figyelni az oxigén-áteresztő képességre és nem szabad hagyni kiszáradni,a klíma elég nagy ellensége. Üdv!
2009. okt. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, csak a kérdéseknél mondják ezt?
2009. okt. 22. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyik lencse sem jó. Gyakorlatilag idegentest van a szemben. A megoldás: látásjavítás!!! Optikmedes lézeres kezelés.
2009. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk anno a szemészorvos magyarázta el a különbséget. Az azóta szerzett tapasztalataim őt igazolták. A lágy lencsén könnyen megtapadnak és elszaporodnak a kórokozók, ha éppen nem elég alaposan "tisztítod" ezért sok lágy lencsét viselőnek van vissza-vissza térő kötőhártya gyulladása. Plusz kezelni/tárolni is komplikáltabb mint a kemény lencsét. Könnyebben sérül, szakad, és éppen a sérülékenysége miatt sokkal rövidebb az élettartama. A kemény lencsét bátran kézbe foghatom, ha valami a szemembe megy, kivehetem bárhol, ha lepottyan a sárba sem lesz semmi baja, csak jól le kell mosni, utána fertőtlenítő folyadékba mártani (ad absurdum akár megnyálazni, ha más lehetőség nincs) és mehet is vissza. Nekem 21 év alatt a második kemény lencsém van és elég évente 1x átpolíroztatni az esetleges karcok, lerakódások (sókicsapódás) miatt. Ki lehet számolni, ezidő alatt hány lágy lencsét használtam volna el. A 21 év alatt egyszer volt kötőhártyagyulladásom, akkor is egy járvány idején.
2009. okt. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én lágy lencsét hordtam 8 éven át, közben meggyógyult a szemem (3 dioptriátát), most már nem hordok semmit. Igaz, hogy mindig szigorúan betartottam a szabályokat. Kötőhártya gyulladásom sose volt.
2009. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

21:03-asnak

de neked akkor pluszosnak kellett lenned, azaz távollátónak, az gyógyulhat meg magától. mínusz csak idővel javul és kis mértékben. én napi lencsét hordok, néha ez is bennmarad estére, de mivel úgyis kidobom, nem tud elszaporodni rajta baktérium. drága, de szerintem jó. és nekem a régi havi lágylencsétől is gyulladásos volt a szemem, ezzel pedig semmi ilyen nem fordult elő.

2009. okt. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!