Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sárga folt? Az micsoda?

Sárga folt? Az micsoda?

Figyelt kérdés
Barátom a minap mesélt a szemben lévő sárga foltrol...de én csak ültem kukán, mert ne tudtam mi az. Segitenétek?
2009. okt. 12. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Háát ált. iskola olyan 7. osztály.


A sárgafolt a szemben az éleslátás területe. Mellette van a vakfolt, ami a szemidegek beérkezési pontja, ahol nincs látás.

2009. okt. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

A sárgafolt a retina azon területe, ahol a csapok koncentrálódnak (ezek felelősek a színlátásért, ill. az éles látásért). A szemedben a kép erre a pontra fókuszálódik. A sárgafolttól távolodva rohamosan csökken a csapok száma, viszont nő a pálcikáké (melyek az mozgás érzékelésben, kontúr- és éjjeli látásban játszanak szerepet).

A vakfolt az a terület, ahol a látóideg kilép a retinán, és mivel itt se csapok, se pálcikák nincsenek, ezért az ide eső képrészlet kiesik a látótérből.

2009. okt. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm!
2009. okt. 13. 17:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!