Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért dagad be a szemem?

Miért dagad be a szemem?

Figyelt kérdés
úgy 2-3 naponta bedagad vagy a jobb vagy a bal szemem.vagy a szemhéjam vagy alul...és nagyon tud fájni.van hogy viszket is.voltam régebben szemészeten,akkor nem találtak semmit.anyum azt mondja a sok smink,pedig nem sminkelem agyon magam:szemceruza+spirál.de nem tudnék meglenni nélkülük,meg annak nem tudom mi értelme van,hogy abbahagyom egy időre.ha újra sminkelni kezdem,akkor megint előjöhet..de akkor mit lehet tenni? előre is köszi
2009. okt. 6. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
lyukas fog,gyulladt mandula, allergia...
2009. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg allergiás vagy valamelyik festékre. Próbáld meg egyenként, hátha rájössz, melyik az. Ha pedig újat vásárolsz, keress olyat, amire "hypoallergén" van írva, nem elég csak annyi, hogy "bőrgyógyászatilag tesztelt". Lehet, hogy drágább, mint amit most használsz, de az nem fog irritálni.
2009. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Én is hasonló problémával küzdök. Nekem is hasonló panaszaim voltak.

Részt vettem egy allergiavizsgálaton/4 napos, hátadra tapasztanak/, ott kimutatták az allergiámat a festékanyagokra.

Sajnos, a kozmetikumok egy része allergiát válthat ki. Nekem az orvos azt tanácsolta, hogy soha többé ne sminkeljem magam. Ezt én nem tudtam betartani, ezért böngésztem a neten a megfelelő kozmetikumok után.

Mostanában hipoallergén termékeket használok, ezektől csökkennek a tüneteim./pl.Maybelline szempillaspirál/

Szerintem, ha továbbra is jelentkeznek ezek a tünetek,esetleg súlyosbodnak, kérj beutalót allergiavizsgálatra.

Remélem a tüneteid mi'hamarabb elmúlnak!!!


Üdv:Zsuzsa

2010. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. most már csak nagyon ritkán dagad be reggelre és akkor is csak kicsit. de az sztem normális. azért köszönöm a tippet :)
2010. jún. 27. 23:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!