Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet használ a szemüveg?

Lehet használ a szemüveg?

Figyelt kérdés

Eddig nem hordtam, most igen, mert észrevettem hogy romlik a bal szemem, és már aj obbat is megeröltettem, ismét hordom a szemcsit, bár lehet erősebb kéne már.

A lényeg az, hogy eddig zsédültem benne, nélküle nem annyira, most h hordom, kicsit hozzá szoktam, pár óra után ha leveszem akkor nélküle is szédülök, ez zat jelenti h hatással van a szememre, azaz használ lehet? jobb lehet a szemem, vagy megakadályozhatja a további romlást?


2009. szept. 25. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem méresd be újból a szemed, mert amiatt is lehet, hogy rossz a lencse (kevés vagy sok).
2009. szept. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is elég erős szemüvegem van, és sokat olvastam erről. Régebben azt mondták ha nem hordjuk tovább romlik a szemünk, mára elismerték hogy ez nem igaz, sőt, minél többet kellene szemüveg nélkül tölteni, mert ha mindég szemüvegben vagyunk egyre jobban hozzászokik a szem, és nélküle nagyon rosszul fogunk látni. Egyre erősebb szemüveg kell, és így tovább. Tehát ha leveszed és jobban szédülsz, akkor már hozzászoktál, a szemeden semmit nem javított (miért is javítana?), csak látsz vele és kész. Minél többet legyél szemüveg nélkül, lassabban romlik a szemed. Kíváncsi vagyok más véleményére is.
2009. szept. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én több, mint 10 éve hordok szemüveget, távolra nem látok jól. Tavaly nyárig ugyanaz a dioptria jó volt, amikor is történt egy "baleset". Külföldön jártam egy kórusversenyen, és alkalmi kontaktlencsét csináltattam, jó is volt, ugyanaz a dioptria, nem volt semmi gond, mindaddig, amíg egy rovar meg nem csípte a bal szemem sarkát. Allergiás vagyok a rovarcsípésre, és begyulladt a szemem. Azon túl, hogy bal szememben soha többé nem hordhatok kontaktlencsét, azóta eltelt 1 év alatt, mikor újból szemüveget csináltattam, mert olyant akartam, ami fényre sötétedik, fél dioptriát romlott a szemem, és ez a rovarcsípéses allergiás baleset következménye.


Anyu szintén fiatal korától szemüveges, ugyanúgy mínusz dioptriás, mint én, és javult a szeme, pedig hordta folyamatosan, de mára már alig kell, mert anélkül is jól lát, kivéve, ha fáradt.

2009. szept. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Előző válaszolónak: Érdekes jelenség, de a mínusz dioptriás szemüvegeseknek a kor előrehaladtával "javulhat" a szeme. Ez nem más mint a természetes romlás kiegyenlíti a közellátást. A szemizmok folyamatosan nyújtják a szemgolyót, amikor közelre nézünk elernyednek, és a szemgolyó visszanyeri eredeti alakját. Nos ez ahogy öregszünk nem történik meg, vagy csak részben. Ez bizony sohasem fog megjavulni, bármilyen szemüveggel próbálkozunk. De ha nem hordunk mindég szemüveget, legalább próbálkozik a szemünk, ez is egy edzés, bármilyen furcsán hangzik. De tényleg nem akarok okos lenni. Én ha leveszem a szemüvegem semmit sem látok, kell egy félóra mire javul a látásom. Ez mit bizonyít?
2009. szept. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

22:57 vagyok ismét, öcsémnek is volt szemüvege, ugyancsak mínusz, mint anyunak és nekem, ő csak pár évig hordta, folyamatosan, és tavaly óta nem kell hordania, mert teljesen rendbejött a szeme. Most kezdte a főiskolát. Szerintem ez a szem javulása romlása összetett dolog, nem csak 1-1 dologtól függ. Én pl. azt vettem észre, hogy munkában ha már kicsit fáradtabb vagyok, akkor jobban látok szemüveg nélkül, olyankor le szoktam venni.


De a kérdezőnek mindenképpen javaslom, hogy nézesse be, mert anyunak pl. volt úgy, hogy rosszul mérték be a szemét és akkor voltak ilyen fejfájásai, szóval vagy erős vagy gyenge a kérdező szemüvege.

2009. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod a kontaktlencsét is, attól ugyanis nemigen romlik tovább a szem. Én 16 éve azt hordok, és azóta is ugyanaz a dioptriám van. Azelőtt, amíg szemüvegem volt, állandóan erősebb kellett.
2009. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

sziasztok! nagyon köszönöm a válaszokat, mindenkit 100 % ra értékeltem

akkor lehet alapba romlik a szemem a lencsétől, mert nem tornázik a szemem, nem erölltetem meg eléggé, csak addig látok tisztábban mig rajtam van, amugy a bal szemem kettő és feles hármas kb, legalábbis a lencse, és pluszos, vagyis távolra nem látok tisztán, ill sehogysem, de nekem olyxasmit is mondtak h pluszos is meg minuszos is egyszerre, lehet egy szem mindkettő? nekem annyit mondtak h nekem nem érdemes lencsét hordanom, sem pedig müteni a szemem de hogy mért azt nem tudom

2009. szept. 28. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!