Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kizárja a látótér kiesést az...

Lantos Szilvia kérdése:

Kizárja a látótér kiesést az ha valakinek jó a szemnyomás értéke? Egyik 16 másik 18. Ép a szemfenék is. Kis üvegtesti homály van csak.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem zárja ki, látótér-vizsgálatot kell végezni.
2013. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudni kell, hogy az üvegtesti homály az mindenkinél jelen van, csak van aki észreveszi (onnantól kezdve látni fogja), van aki nem. Ez a természetes öregedés része, az elhalt érdarabkák szaporodnak fel lassan az idő múlásával, amelyekre aszemnek már nincs szüksége. Látótérkiesés gyanúja akkor áll fenn, ha hirtelen rövid idő alatt nagy mennyiségű úszkáló homályt kezdesz látni, ugyanis az lehet retinadarabka is.
2013. ápr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) igazából most voltam szemészeten, ahol szemészeti tükörrel megvizsgálták a szemeimet és a nyomást is megmérték. Gondolom szóltak volna, ha gond lett volna és látótérvizsgálatra lett volna szükség én amúgy is nagyon aggodalmas, stresszes, hipochonder vagyok. Tehát lehet, hogy jól látok, ahogy a vizsgálatok is igazolták, csak nem tudok egy egy problémán kellő gyorsasággal túllépni. Még egyszer köszi nektek...
2013. ápr. 14. 17:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a látóidegeddel van vmi gond, pl. nyomja egy tumor és amiatt látótérkiesésed van, azt az életben nem veszik észre szemfenéktükrözéssel.

Pontosan milyen problémán nem tudsz túllépni?

2013. ápr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koponya MR-i készült októberben többek között a szemem miatt, meg jobb oldali végtaggyengeség érzés miatt, ami negatív lett... ott viszont látszott volna minden... tudod én hipochonder vagyok és nem tudok túllépni azon, hogyha megvizsgálnak és nincs semmi bajom, kell idő mire tudatosul, hogy minden oké asszonyság, csak még magad sem hiszed el... bonyolult ez, csak nekem egyszerű :)
2013. ápr. 14. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól van akkor. :D

Én is hipochonder vagyok, én meg nem tudom eldönteni, hogy beképzelem-e a tüneteket vagy tényleg valósak. :P

Ezért meggyőzöm magam, hogy csak képzelem, aztán a dokinál meg jön a kopp. :D

2013. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!