Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Dolgozhat e valaki ha csak az...

Dolgozhat e valaki ha csak az egyik szemével lát?

Figyelt kérdés

kiskoromtól kezdve rossz a bal szeme, és egyre rosszabb, lehet megvakulok előbb utóbb, legalábbis félig, szédülök a szemüvegbe is, de nélküle is rossz.

Már a jobb szemem is meg van eröltetve.

ráadásul a munkahelyi neon fény is zavarja.

pedig mégcsak 24 éves leszek.

Nem tudjak mi baja lehet a szememnek és zat se h mi okozza, annyit mnodtak hogy jobb már nem lesz a szemem, műteni nem érdemes, meg kontaktlencsét viselni sem,

amugyis érzékeny lenne rá a szemem mertm indentől az, maugy sötét szürkés kék szemem van, gyakran könnyezem fénytől, még akkoris ha lefele nézek, vagy kcisit be van borulva az idő.

aki félvak azt le szokták százalékolni? vagy csak máshol dolgozhat? mert én gyárban dolgozom, telefonokat kell nézni most éppen.

Hány évesk ortól lehet valakit leszázalékolni? Vagy mnkaviszonytól is függ, és aki rokkant az gondolom hak özbe teherbe esik akkor már nem kaphat gyest.

:(


2009. szept. 22. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

anyukámnak gyerekkorátol rossz volt a szeme,huszon nemsok éves volt,amikor az egyikre 90%osan megvakult.

A másik sem tökéletes,de végülis nagyjábol lát

Jogsija nem lehet.

De saját vállalkozása van,kutyát nem érdekli(idegenekre értettem),hogy mennyire jó a szeme,amig lát...


leszázalékolni ha joltudom nem fognak

keress kevésbé szemerőltető melot

2009. szept. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, apukám agyvérzést kapott még 92ben és azóta az egyik szemével nem lát, még is ugyan úgy dolgozik, ami fontos hogy nem minden munkát végezhet így az ember, le %olják és csak olyan munkát végezhet amihez elég az egy szem.
2009. szept. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

milyen melo az mait nem lehet egy szemmel végezni? aprólékos meló, esetleg ahol neon lámpák vannak az nem tesz jót a szemnek gondolom?

meg ahol egyensúlyozni kell vagy fontos a térlátás....

és mik azok maik szóba jöhetnének?

2009. szept. 25. 21:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ha a másik szemed tökéletes, vagy szinte tökéletes, akkor aért még sokmindent csinálhatsz. nem fognak leszázalékolni. Jogsit kaphatsz, hivatásos vezető nem lehetsz. kb. ennyi, egyáltalán nem leszel emiatt hatráltatni. az a jó a szemben, hogy páros szerv :)
2009. okt. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

anya nem kaphat jogsit emiatt

(kb 10 éve akart,nem adtak neki)

2009. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

10:24 vagyok


én kaphatok. a másik szemem tökéletes. Valószínűleg anyukádnak a másik szemével is gond van. Sajnálom, hogy nem kaphat, de azért a mindennapi életben jól boldogul?

2009. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

sztem sokkal jobban mint más egészséges emberek

semmiben nem hártáltatja

ruhás-mindenes boltja van,perc nyugta nincs

öcsémmel is ő tanul

egyetlen hátrány,hogy áruért nem tud egyedül menni,de ebben meg férje illetve én segitünk,és vezetünk


de van teljesen vak ismerősünk...50éves nő...gyomlál,főz a lánya családjára,elmegy boltba,meg minden...én teljesen jo szemmel nem tudom megkülömböztetni a növényeket..ő meg szem nélkül is...

2009. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Le a kalappal előtte. Sokan vannak akik kisebb probléma miatt is elhagyják magukat. pedig nem szabadna
2009. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A neon ellen van egy szemüveg,nem olcsó,de nagyon jó a fényre sötétedő lencse.Ez lehet dioptriás is,és nem is.Minden olyan munka alvégezhető,ami nem kíván aprólékos figyelmet a szemmel.Pl a varrónőnek nem lehet rossz a szeme,meg az aprólékos összeszerelési munkát végzőnek sem.De amúgy nem hinném,hogy mondjuk egy irodai,vagy telefonos,vagy bolti munkában gond lenne.A szemüveget próbáld ki,nem fog elfáradni a szemed.
2009. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!