Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet, hogy szemüveget kell...

Lehet, hogy szemüveget kell majd hordanom?

Figyelt kérdés
Úgy érzem néha gyenge a szemem, de nem tudom miért, eddig nem volt ilyen,de most a téli hónapokban van h jó, de van h fáradt a szemem és távolra kevésbé látok élesen.Nem gépezek napi 2óránál többet sokat sportolok,jó a kondim is.Ismerőseim között több olyan is van aki napi 5-6 órát simán kockul, de nem szemüveges.Nem biztos hogy nekem szemüveget kell hordanom,de úgy érzem, olykor kicsit rosszul látok távolra,nem elég élesen.Lehet h csak ilyenkor fáradtabb a szemem mint egyébként, nem tudom.Miben kéne változtatnom hogy ne kelljen szemüveget hordanom?(Eddig se hordtam szemüveget.)

2013. márc. 16. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy azért van mert fáradt a szemed. Elmondom neked én 12 órás műszakban dolgoztam több mint 1 évig, és az utolsó pár hónapban velem is ez volt hogy a szememmel nem láttam távolra olyan élesen. És ez nem azért volt mert ültem egész nap a gép előtt, hanem mert azért mert én olyan munkát végeztem ahol erősen kell figyelni mindenfelé, meg én 12 órából 7 órát targoncán ültem és ott többször kellett nézelődni, utána a maradék idő papírmunka, méregetés, meg minden baromságból állt, ettől fáradt el a szemem. Igaz hogy volt utána 2 nap pihenőm de akkor is fárasztó volt ez minden téren sajnos és hiába 2 nap meló után 2 nap pihenő semmire sem volt elég. Voltam dokinál mondta hogy nagyon kicsit lett rosszabb a szemem a szokásosnál mondta hogy nem kell a szemüveg egyenlőre.

Amint kivágtak a helyről sajnos 2 hónapig ültem otthon és néhány nap után jobb lett a látásom. Többet kellene pihentetned.

2013. márc. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, hasznos és megnyugatató volt a válaszod, én teniszezek rendszeresen, sztem az erőlteti a szememet.Esetleg tippeket nem tudnál mondani, hogyan pihentessen a szemem?
2013. márc. 16. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Sajnos van, akinél ez örökletes probléma, és tizennéhány évesen kialakul (és addig romik, amíg az illető testmagassága nő, és semmit nem lehet ellene tenni).


Persze ezen túl is lehet rontani a helyzeten. A lényeg, hogy:

* sokat pislogj

* eleget aludj

* eleget igyál

* számítógép vagy tévé képernyőjét ne nézd elsötétített szobában, és kb. 10 percenként nézz máshova is.


Az első és a harmadik ugye azért fontos, hogy ne száradjon ki a szemed. A második azért, mert fáradt szemmel rosszabbul látsz. A negyediknek pedig az a lényege, hogy ne nézz hosszú ideig ugyanolyan távolságra. Ha az egész szoba sötét és csak a képernyő világít benne, akkor tuti nem nézel le róla egy pillanatra sem, nem változtatod meg a szemed fókusztávolságát. Ha van háttérvilágítás, akkor ösztönösen félre fogsz néha nézni. Ezt kell kiegészíteni azzal, hogy időnként tudatosan is körbenézel (azt szokták javasolni, hogy óránként számold meg a szoba sarkait: ezzel a szemedet is mozgatod, és a hátadat is, ami szintén fontos). Az is jó ötlet, ha az asztal nem falnak van tolva. Ha felnézve ablakon tudsz kinézni vagy csak a szobában messzebbre fókuszálni, akkor amikor letéved a szemed a képernyőről véletlenül, automatikusan messzebbre fókuszál, hiszen távolabbi dolgok vannak előtte.

2013. márc. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, 13 éves vagyok, és 175cm magas,a szüleim 170 cm magasak, én sem hiszem h sokat fogok még nőni,de köszönöm a választ, hasznos volt.
2013. márc. 16. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Jézusom...xd ez simán a-vitamin hiány. Egyél répát. Semmi baja a szemednek,ez a télen nem látok jól-dolog tipikus a-vitamin hiány. Tej,tojás,máj,halmájolaj,narancssárga zöldség-gyümölcs
2013. márc. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:D hát ,hogy ha csak ez az a-vitamin dolog, akk kicsit furának érzem, mondjuk eddig répát nem igazán ettem nyersen, sem sülten, de ha volt itthon narancs, mandarin főleg télen, abból mindig sokat ettem.
2013. márc. 16. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!