Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan működik a kontaktlencse...

Hogyan működik a kontaktlencse? Reggel beteszed, este (alvás előtt) pedig kiveszed?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok és szeretnék kontaktlencsére váltani.
2013. febr. 26. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
röviden: igen. az optikus majd elmond mindent.
2013. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Reggel beteszed a lencsét és addig viseled amíg kényelmes, nem bántja a szemedet, de fontos alvás előtt kivenni különben előfordulhat, hogy alvás közben a rem fázis alatt becsúszik a szemgolyó mögé, de ez nagyon ritka. Én is többször aludtam át éjszakákat részegen lencsében, és csak annyit éreztem hogy furcsák a szemeim és kicsit érzékenyek.
2013. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szemgolyó mögé semmi nem tud becsúszni.... biológia órán biztos hiányzott az előző hozzászóló.


Amúgy igen, a lényeg hogy reggel beteszed, és délután/este kiveszed. Én akkor veszem ki mikor hazaérek, mert itthon nekem már nem kell. Annyira nem rossz a szemem, -2-es. Megvagyok nélküle is. Tévé meg monitor bámulás közbe meg hamar kényelmetlenné válik, szemcseppezni kéne, amit én utálok.

2013. febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából annyi igen hogy reggel be, este meg ki.

De megvan határozva hogy hány órát hordhatod. Tehát ha neked a reggel az 4 óra, az este meg az aznapi buli miatt éjfél az úgy nem okés.

2013. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ezt a szemgolyó mögé nem tud becsúszni dolgot azért gondold át mert kórházakban megszokott művelet a szem kifordítása ha valami szennyeződés bekerül mögé úgy tudják eltávolítani. Úgyhogy majd legközelebb beszélgethetünk a biosztudásomról bár csak két orvos van a családban!
2013. febr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szemgolyó mögé nem tud becsúszni. Amúgy is ha félrelököd a szemeden az ujjaddal akkor visszaúszik a helyére.
2013. márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!