Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lesz ha nem hordom a...

Mi lesz ha nem hordom a szemüvegem?

Figyelt kérdés
Nagyon bénának érzem magam szemüvegben,és sokszor nem veszem fel.a szüleim folyton azzal idegesítenek,hogy ha nem hordom,rosszabb lesz a szemem.Ez igaz akkor is,ha mellőzöm a számítógépet és a tv-t?
2009. szept. 8. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Lassabban fog romlani a szemed. Ez tapasztalat! De csak a mínuszossal kapcsolatban biztos.
2009. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
rosszabb lesz,egyébként hordhatsz kontaklencsét is...sőt azzal lassabban romlik a szem,mint a szemüveggel!
2009. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hordod a szemüveget, sokkal gyorsabban fog romlani a szemed!... Ezt akár a szemészorvos is megmondhatja neked, nem csak a szüleid találták ezt ki.


Biztosan ront a szemen a TV és a számítógép is (bár nekünk a szemészorvos azt mondta, hogy a számítógép használata nem rontja a szemet), de ez elhanyagolható ahhoz képest, hogy a szemüveget nem hordod, amire a szemednek nagy szüksége lenne.


Amúgy manapság már nagyon szép szemüvegkereteket lehet kapni, egészen láthatatlan, keretnélküli fazonokat is, ami szinte nem is észrevehető...


A kontaktlencsét nem javaslom (a saját gyerekeimnek sem!), mert az sokaknak a szemét irritálja, ha nem tartod be szigorúan a higiéniai előírásokat, fertőzéseket is okozhat, éppen a szemnél ez elég veszélyes lehet...

2009. szept. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Jó ötlet, mellőzd örökre mindkettőt!!!

A szemüveget pedig tedd melléjük, azt is mellőzd.

Ezután költözz be egy barlangba, ott nem kell használni számgépet, maradhatsz buta, és ráadásul senki nem fogja megmondani azt sem, hogy mit egyél.

Sok sikert!!

2009. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

17:23

mi az hogy maradhat buta?mert szerinted majd pont a számítógépen tanul?Vagy majd a sok sorozat meg amik mennek a tv-be azokból?Azért ez egy kicsit szánalmas volt...

2009. szept. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én is féltem a szemüvegtől.:D

Vagyis, meggátol dolgokban, szerintem...

Ha tv-zel, és elalszol, kényelmetlen.

Viszont hordd mindig, nincs értelme letenni.

Én sem hordtam eleinte, de megbántam, mert sokat romlott a szemem...

2009. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is bénának éreztem magam benne, ezért is vettem kontaktlencsét, nekem bevált. Ha nem hordod a szemüvegedet rosszabb lesz a szemed, kialakulhat tompalátás állítólag.
2009. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!