Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A számítógép mennyire rontja...

A számítógép mennyire rontja a szemet?

Figyelt kérdés

Mennyi idő után lehet észrevenni?Mennyi idő kell ahhoz?Napi hány óra?

Azért kérdem mert én napi kb3 órát ülök a gép elött.


2009. szept. 4. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ,milyen montiort használsz.A régi,ilyen nem síklapú monitoroknak nagy volt a vilódzása,és nagyon rontota a szemet.A mai síklapú monitorok,annyira rontják a szemed,mintha könyvet olvasnál.De sokat pislógj,és ne a fejed mozgasd gépezés közben,hanem a szemed mozgasd.Az állatoknak mindig mozgásban van a szemük,ezért is látnak jól.Az emberek látása viszont a helytelen tartásba visszaszokott.A szemet nem mozgatják csak a fejet.
2009. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sík alapu monitorom van
2009. szept. 4. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Az helyes fény beállításokkal,alig roncsol.
2009. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocsi, de a számítógép csak akkor rontja a szemedet, ha kinyomod vele, a monitor rontja, már ha igen. de az igaz, hogy a mostani monitorok teljesen jók, csak arra figyelj, hogy gépezés közben óránként tarts 10 perc szünetet
2009. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elözö, megfogadom a tanácsod. Ugyanis ha nincs jobb dolgom akkor gépezek. Márpedig mikor nemkell tanulnom akkor gépezek. Ám ma vettem észre a monitoromon van olyan beállitás, hogy pl. olvasásra,internete,filmnezésre,sportra,játékra stb. -re át lehet állitani és akkor automatikusan kiválasztja arra a tevékenységre a legjobb fényeröt :)

Játékhoz magas

Olvasáshoz alacsony

2009. szept. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

dejoo utolso válaszolo ez tökjo:D

hol lehet beállitani nemtudod?

2009. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Akármennyit is hazsnálod(a 3 óra szerintem már határeset), minél többet pislogj, ha el is felejtenél(amikor olvas,koncentrál az ember, kevesebbet pislog, ne száradjon ki a szemed, csinálj szemtornát, "szemkörzést", van fáradt szemre szemcsepp, néha azt is lehet, nem mondanék márkát, de van vény nélküli, van vitamin is a szemnek, én egy évben egyszer-kétszer (pl. sok olvasás, vizsgaidőszak,stb.) csinálok ilyen kúrát, nem kell sokat szedni, csak néha, van itt is recept nélküli, a patikában megmondják.
2009. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

15:01 nekem a képernyöm jobb alsó sarkától a képernyö középsö alsó részéig vannk gombok


_________

| |

| |

| |

-----°°°°/

2009. szept. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!