Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveges vagyok, mindig...

Szemüveges vagyok, mindig kelk hordanom, de én nem szeretném.! Hány éves kortól/Mikortól lehetne kontaklencsét berakni? :o

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem ajánlott, de akár 12-13 évesen is lehet lencsét használni


nekem is 13 évesen lett először, a sporthoz elengedhetetlen volt, és nem lett tőle semmi bajom


azóta lézeres műtéten estem át, tökéletesen látok, nincs hátrányom abból, hogy 13 éves koromtól 20 éves koromig lencsét használtam

2013. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

A lencsétől valószínű, hogy tovább fog romlani a szemed, úgyhogy ha nemsokára 18 leszel, várd ki addig szemcsivel, aztán anyuddal menjetek szemműtétre, ha nagyon rossz a helyzet.

A lencsét asszem 15 éves kortól lehet használni.

2013. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bármikor lehet lencsét hordani ha tudod kezelni és nem félsz a szemedbe nyúlkálni. Ha kötekedős optikushoz mész akkor meg azt kell mondani hogy sport miatt kell és tuti ad. Egyébként a lencsétől nem romlik a szem.
2013. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy 13 éves vagyok...:)
2013. jan. 23. 15:12
 5/10 Ájron válasza:

Olcsóbb a szemüveg hosszútávon. meg biztonságosabb. Egyszer rontod el a kontakt lencse tisztítgatását, és elég csúnya dolgokat lehet összeszedni. Mondjuk a szemüveget meg rohadt nehéz megszokni. nekem 2 éve van, de még most is örjöngeni tudnék miatta... Állandóan macatos, a keret meg olyan mintha egy ketreccel a fejemen mászkálnék, ha télen bemegyek valahova, akkor percekig vak vagyok a pára miatt.


Mindkettőnek meg van az előnye és hátránya. A szemüveg az agyadra megy, a kontakt lencse meg egy kicsit rizikós. Egyik mellett sem tudnék túlságosan érvelni.

2013. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kakukkpisti válasza:
90%
Nekem több mint 35 éve van kontaktlencsém, még nem voltam 18, amikor az elsőt kaptam. Tévedés azt hinni, hogy a kontaktlencse megakadályozza a szem további romlását. Bár évtizedekkel ezelőtt még a szemorvosok is ebben a hitben voltak. Mint ahogy jelenleg még azt sem lehet megjósolni, hogy a lézeres szemműtét után sok-sok év múlva milyen nem várt látásromlás fog kialakulni. Most ugye, az a tudományos álláspont, hogy nincs kockázat, tökéletes az eredmény, és ez így is marad a lézeres műtét után. De - mint említettem - a kontaktlencséről is ezt hitték, csakhogy pl. az én szemem is több dioptriát romlott az évtizedek alatt. Egyébként a lányaim is szemüvegesek voltak kiskorukban, aztán az egyikük kinőtte a rövidlátását, másik kettő pedig szemüveget is hord és középiskolás koruk óta lágy kontaktlencsét is (mikor mihez van kedvük). A szemüveg hosszabb távon sokkal olcsóbb, mint a kontaktlencse, csak arra kell figyelni, hogy megfelelő keretet válassz (olyat, ami jól áll, mert az kimondottan intelligenssé teszi az embert kinézetét). A kontaktlencse önmagában sem túl olcsó, de azon kívül, hogy távlatilag (főleg az ápolószerekkel együtt) drágább, megfelelő tárolást, ápolást és higiéniát igényel, mert anélkül nagyon komoly kötőhártya-gyulladást lehet kapni. Szerintem még egy-két évig legalább érdemes lenne a szemüvegedet használnod, és utána se dobd el. És minimum kétévenként (de inkább évenként) menj el a szemorvoshoz anyukáddal, így mindig a szemed aktuális állapotának megfelelő szemüveget (vagy kontaktlencsét) tudnád megvenni és viselni a későbbiek során.
2013. jan. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Leveltetu ***** válasza:
A te dontesed alapjan mukodik, ha elegge felelossegteljes vagy a kontaktlencsehez akkor hordjal azt, egyebkent a cel a fontos es nem az eszkoz jelen esetben. A cel meg az hogy javitsd a latasod, es mindig ezt kell eloterbe helyezned nem pedig azt hogy hogyan nezel majd ki vele az utcan vagy egy buliba vagy mittudomen.
2013. jan. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

"Mint ahogy jelenleg még azt sem lehet megjósolni, hogy a lézeres szemműtét után sok-sok év múlva milyen nem várt látásromlás fog kialakulni."

1. A 80-as évek óta csinálnak szemműtéteket, tehát elég régóta gyűlik a tapasztalat ezen a téren.

2. A PRK típusú kezelés után 1 évvel már a szemorvos sem tudja megmondani a kezelés tényét, a szem maga nagyjából úgy működik, mint a jól látóké. Egyetlen különbség a "halo" effektus, amivel éjszaka a fényforrások kicsit zavaróan láthatóak (pl: szembejövő fényszórójának zavaró a túl nagy íve).

Összességében életem egyik legjobb döntése volt a szemműtét, szóval én bátran javaslom azoknak, akiknek az utóbbi 1-2 évben már nem romlott, tehát megállapodott a szemük és -1,5/2-nél rosszabb a dioptriájuk.

2013. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kakukkpisti válasza:
Bár a kérdező a szemüvegről kontaktlencsére történő áttéréssel kapcsolatban tette fel a kérdését, és arra pontos választ kapott tőlem (és persze többektől is), azonban a 8. hozzászóló már nem is a kérdésre felelt, hanem az általam írtakra reagált, ezért kénytelen vagyok ismét írni. Továbbra is megalapozottnak tartom azt a véleményemet, hogy az egyébként csak alig több mint 20 éve végzett és tömegesen csak az utóbbi 8-10 évben elterjedt lézeres szemműtétek kapcsán egyelőre még nem teltek el évtizedek ahhoz, hogy biztonsággal lehessen azt állítani (mint ahogyan jelenleg ez a tudományos álláspont), hogy a lézeres látásjavító műtétek életreszólóan teljesen tökéletes eredményt hoznak; nehogy kiderüljön a műtéthez képest eltelő évek-évtizedek alatt, hogy az emberek tömegénél szaruhártya-deformáció történik és akár több dioptriát is romlik a látásélességük (egyébként az egyik nem kívánt "szövődmény" már köztudott tény, hogy a lézeres szemműtéten átesettek csaknem mindegyike szivárványszínű glóriát lát a fényforrások körül nappal is, de különösen éjjel, pl. autóvezetés közben zavaró ez számukra). Tehát, egy szó, mint száz: a lézeres látásjavító műtét sem örökre szóló csodaszer. Amit egyébként a lézeres szemműtétekről tudni kell (a 8. hozzászóló által írtakat pontosítva): "Az excimer lézer biológiai szövetekre gyakorolt hatásában rejlő lehetőségeket Srinivasan ismerte fel, a szemészettel pedig Steven Trokel hozta kapcsolatba a módszert. Az excimer lézer által kibocsátott nagy teljesítményű ultraibolya sugarat a szövet nagyon kis távolságon belül elnyeli. A nagy teljesítménysűrűség megbontja a molekulák közötti kapcsolatokat, így gyakorlatilag a lézer „elpárologtatja” a szövetet. Németországban 1985-ben Seiler végezte az első excimer lézeres beavatkozást. Az első szaruhártya felszínén történő lézeres kezelést (PRK) 1987-ben végezték vak szemen, a Columbiai Egyetemen. 1988-ban Marguerite McDonald a New Orleans-i Egyetemen végezte az első PRK beavatkozást látó szemen. A LASIK eljárást a görög Pallikarisz fejlesztette ki 1990-ben, de az első ilyen beavatkozást 1991-ben végezték az Amerikai Egyesült Államokban. A világon eddig már több mint 10 millió, Magyarországon kb. 100 ezer lézeres szemműtétet végeztek."
2013. jan. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves 9!

A látsájavító műtétekkel kapcsolatosan több megjegyzésed is volt az előző válaszodban, ha az én mondandómat off-nak tartod, akkor a te válaszod egy része is az volt. Másrészt egy látáskorrekcióval kapcsolatos kérdésnél (valaki nem akar szemüveges lenni), nem gondolnám, hogy off lenne a látásjavító lézeres szemműtétről beszélni.

Harmadrészt:

"Most ugye, az a tudományos álláspont, hogy nincs kockázat, tökéletes az eredmény, és ez így is marad a lézeres műtét után."

Ergo, te jelenleg okosabbnak tartod magad a tudományos álláspontnál, hiszen ennek ellenére szerinted "a lézeres látásjavító műtét sem örökre szóló csodaszer.". Nos, ha már a sejtéseidet és feltételezéseidet érvek és alátámasztás nélkül hangoztatod másoknak a "tudományos álláspont" ellenére, illetve annak ellenére, hogy nem értesz a témához és tapasztalatod sincs (a halo effect pl. nem szivárványszínű, és nem "ma már köztudott tény" a létezése, hanem már az első excimer kezelés óta ismerik és tájékoztatják a pácienseket róla), azt legalább ne próbáld másoknak is sulykolni.Egy olyan kockázatot erőltetni egy eljárásról, ahol e kockázatok még 0, azaz nulla százalékban jelentkeztek, szerintem legalábbis elég meredek.

A neten számos info fellelhető egyébként a műtétről, komoly beavatkozásnak számít, átfogó vizsgálatra van előtte szükség és nem is mindenki alkalmas rá(pl: szaruhártya-vastagság) annak aki vállalkozik rá felelős döntést kell hoznia és utána kell alaposan néznie (pl: az indexen van egy külön ezzel foglalkozó - igen hosszú és kimerítő - topik, amit érdemes lehet elolvasni).

2013. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!