Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a véleményetek a "keret...

Mi a véleményetek a "keret nélküli" szemüvegekről?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni titániumból készült szemüvegkeretet, amely csak szárból és egy lencséket átkötő elemből áll. Van valakinek tapasztalata ezzel a szemüvegkerettel kapcsolatban?
2009. aug. 23. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az interneten utána olvastam, és ezt hívják "fúrt" szemüvegkeretnek.

Ezt azért olvasd el:

A lencséket nem takarja el semmi, így a magasabb dioptriájú vastagabb lencsékkel nem készíthető el esztétikusan ilyen szemüveg. A magas plusszos dioptriák esetében a lencsék széle általában túl vékony, ami nem biztosít elég szilárdságot a szárak megtartásához és a lencsék töréséhez vezet.


A magas dioptriájú mínuszos lencsék vastag szélükkel éppen a szemüveg könnyedségét teszik tönkre. Ilyen esetekben okosabb más típusú keretet választani Még a tökéletesen elkészített fúrt keret is kíméletes bánásmódot igényel. Ajánlott a szemüveget mindig egyenesen előre levenni az arcról, hogy kerüljük a szárak hajlítását és az illesztésének terhelését. Akinek nincs türelme a szemüveg óvatos használatához, jobb ha erősebb konstrukciót választ.

2009. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen volt 5 évig még most is az van csak már nem nagyon használom mert kontaktlencsém van.sztem nagyon strapabírók és jól néz ki
2009. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen van nekem is és nagyon szeretem. Nem érzem úgy, hogy a keret zavar a látásban és vékonyra csiszolt lencse (amúgy elég vastag lenne, 4-es a szemem) is nagyon jól mutat benne, kifejezetten elegáns.
2009. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem is tetszik, csak az én dioptriámat a most szintén divatos vastag keretesekbe csiszolják bele, mert fúrtat nem csinálnak az én diómmal :(

de ha neked lehet, akkor bátran válaszd, tényleg nagyon jókat hallottam róla én is

2009. aug. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!