Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Körülbelül mennyibe kerül egy...

Körülbelül mennyibe kerül egy kontaktlencse? Elég sűrűn kell lencsét váltanom =/ és ha az drágább is lehet maradok a szemüvegnél és megéri megvenni vagy jobb ha szemüveget használok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem egy fél évre elegendő kontaktlencse olyan 20 ezer körül van.mellette van itthonra szemüvegem.

ha szíved szerint gyakran cserélgetnéd a szemüvegeid (ami egy vagyon), akkor megéri a kontaktlencse, egyébként nem.én csak azért vagyok lencsés, mert utálom a szemüveget magamon, zavar és nem tetszem magamnak bennük annyira, hogy minden nap hordjam..de ha neked jó a szemüveg, akkor hordd azt, mert olcsóbb.

2009. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én 17 éve vagyok szemüveges, 9 éve lencsét hordok. A tapasztaltaim:

Nekem most az egyik legújabb fajta kontaktlencsém van, ami ilyen szilikon alapú. Nagyon szeretem viselni, mert semmi panaszom nincs rá. Egy dobozban 3 pár van és elvileg 2-3 hétig viselhető. Ennek ára kb: 8500 Ft. És még a folyadék, ami egy átlag 4000 Ft, ha 360 ml-t veszel.

Szóval, ha csak az árakat nézzük, akkor nem éri meg jobban a kontaktlencsét választani.

Ez persze egyénfüggő is. Nekem mindenképp megéri,mert pici babám mellett a lencse viselése kényelmesebb, a kislányom nem szedi a fejemről a szemüveget és dobj le esetleg stb..

Szigorú anyagiakat nézve nem éri meg.

2009. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az előzőekhez annyit fűznék hozzá, hogy jó a lencse, én is hordtam, de van egy jelentős hátulütője. Ha sérül a szemgolyód, ha allergiás vagy bármire, ami a szemen jön ki pl. gyulladás formájában (és olyankor van rajtad lencse), soha többé nem hordhatsz lencsét. Én sajnos így jártam tavaly, a rovarcsípésre vagyok allergiás, egy csípés érte mikor lencsét viseltem, begyulladt, orvos tudta csak kiszedni, az a szemem maradandóan sérült és örökre búcsút mondhattam a lencsének, és még örülhetek, hogy az orvos jól és gyorsan intézkedett, mert a látásomba kerülhetett volna, ha tököl. Azóta szemüveget hordok, amikor fontos, most egy olyan van, ami nagyon tetszik küllemre is, és egyébként is (fényre sötétedik), ez se volt olcsó, de szerintem megérte az árát minden tekintetben, és évekig kitart, de nem részletezem tovább.


Szóval ha a lencse mellett döntesz, akkor árban a többiek írtak mostaniakat, nekem eldobható volt csak, mert nem kellett állandóan, 15ezer volt talán akciósan tavaly, de minden kényelem ellenére ismerd magad, és nagyon vigyázz a szemedre! Bármi bonyodalom felmerül, a látásodra nagy szükséged van még sokáig. :-)

2009. aug. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek sokat segítettetek :)
2009. aug. 20. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!