Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14 évesen a kontaktlencse...

14 évesen a kontaktlencse ugye nem egészségtelen?

Figyelt kérdés
14 éves szemüveges lány vagyok és hamarosan kapok fogszabályzót. Viszont nem szeretnék strébernek tűnni, meg hát jövőre gimi és elvileg januártól 2 éven át kell viselnem a fogszabályzót ezért szeretnék kontaktlencsét. Apa még úgy hajlik is rá, de anyu szerint nem egészséges ennyi idősen de tudom, hogyha nem kapnék az végleg lerombolná az önbizalmam. Egyébként minden vele járó herce-hurcát bevállalnék az önbizalmam érdekében.

2012. nov. 26. 19:21
 1/8 anonim válasza:
Az egészségedre semmilyen hatással nincs. Akár kisbaba kortól lehet lencse abban az esetben az anyuka rakja be. Nemhiszem hogy 14 évesen bajod lehet tőle, és ebben a korban nagyon fontos az önbizalom!
2012. nov. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A keresztlányom nem volt 14 éves mikor elkezdte használni.

Most is hol kontaktlencsét, hol szemüveget használ, ahogy épp a kedve tartja.

2012. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem egészségtelen, sőt az alapján amit írtál neked kifejezetten egészséges lenne :) Kicsit költségesebb, mert ez folyamatosan fogy, de azért nem olyan vészes. Menjetek el egy szemvizsgálatra, ott megtanítják, hogyan kell kivenni és betenni, meg tisztítani. Ez nagyon fontos, különben sérülhet a szemed. Szóval figyelj rendesen amikor elmondják, de találsz videókat is a YouTube-on. Ha a szüleid aggónak a bolti árak miatt, akkor próbalencse után vegyétek a netről. Sokan árulnak már online is kontaktlencsét, de én az eoptika.hu-t javaslom. Kb. fele annyi mint a boltban, gyorsak, ingyenesen szállítanak, nagyon kedvesek és korrektek. A próbalencse műanyag dobozkáját, amiről lehúzza a fóliát az optikus feltétlen tedd el, mert azon lesznek a szemed adatai és az alapján tudsz majd a neten venni. Egyébként csak az optikusnál, aki vizsgálta a szemed és dupla annyiért mint a neten.
2012. nov. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha betartod a szabályokat akkor bajod nem lehet belőle és havonta 3-4ezer forint a költsége.
2012. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem egészségtelen ha ismered a higiéniát.

Tehát tudod hogy csak tiszta és száraz kézzel nyúlhatsz a lencséhez, csak úgy teheted be, veheted ki. Kivétel után megtisztítod ahogy elmondják az optikában is. Nem rakod csapvízbe mert abban baktériumok vannak meg ilyesmiket kell betartani és nem lesz sose gond vele.

2012. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha tényleg odafigyelsz a higiéniára, akkor nem lehet belőle baj. én is pont 14 voltam, amikor elkezdtem :)
2012. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Attól függ. Egészségtelennek nem az, de lehet, hogy nem bírja a szemed, az ellen pedig nem sokat tehetsz. Próbáld ki, aztán meglátod hogy válik be. :)
2012. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végülis megkaptam és nagyon jó döntésnek bizonyult :)
2013. febr. 1. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!