Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » UV szemüvegek között mi...

UV szemüvegek között mi akülönbség? Az enyém zöld, ill. lila színt ver vissza, a bnőmé viszont csak kéket (és nem lilásat mint az enyém).

Figyelt kérdés
Az enyám oylan "füstüs" üvegű és nagyon körnnyen karcolódik, azövé szép sima, szóval érezhetően más a különbség a 2 üveg között. De melyik jobbb??
2009. aug. 16. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

a tied gagyibb minőségű

az uv szűrő azért jó hogy ne vakulj meg a túl sok uv sugárzástól mert napszemüvegben a pupillád kitágul és több sugárzást nyel el

2009. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudom jól, hogy miért kell az UV. nem ez volt a kérdés. Én arra gondoltam, h az enyém azért "2szinű" mert elnyeli az UV-A és UV-B-t is, és a szinek ezt "jelzik". Amúgy a bnőm panaszkodik, h hozzászokott a szeme az ő "kékes" szemüvegéhez, és ha nincs rajta, akkor fáj a szeme. Nekem nincs ilyen panaszom. Szóval akkor melyik is a gagyi??
2009. aug. 18. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapvetoen az UV szemuvegek mind az UVA, mind az UVB sugarakat visszaverik.

A lencse szine nagyban fugg az anyagatol, es az esetleges feluletkezeltsegtol.

A kek, es zold+lila szint ver vissza dolgot nem ertem. Ilyen szine van a lencsenek, ha feny eri, es ebben a szinben jatszik?

a jobb / rosszabb besorolast egy opyikusnal tudjak neked megmondani, egy szimpla bemeres utan. (tehat mennyire szuri meg az uv spektrumot.).

A karcossag egyebkent lehet hasznalat, odafigyeles, vagy feluletkezeles. eredmenye is. :)

2010. máj. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ..)
2010. máj. 26. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!