Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány dioptria felett nem...

Hány dioptria felett nem vállalnak már lézeres szemműtétet?

Figyelt kérdés

2008. máj. 25. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
A lézeres szemműtét előtt megvizsgálják a szemedet (mindenkinek), enélkül nem is műtenek. Azután döntik el műtenek-e vagy sem.
2008. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Én tavaly nyáron műttettem a szemem és az enyém -4 dioptriás volt. A határ rövidlátás esetén -12 dioptria, távollátás esetán +6.

www.lasik.hu itt sok mindent megtalálsz a beavatkozásról, de vannak más klinikák is ahol ilyen műtétet végeznek. Én ezt tudom ajánlani, nekem nagyon jól sikerült.

2008. máj. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

1,5 dioptria felett már vállalják a műtétet, viszont előtte alapos vizsgálatnak vetnek alá (az én szememet az OPTIK-MED Lézer Klinikán /Budapesten/ műtötték). Ha azt állapítják meg, hogy műthető vagy, akkor azt azonnal megmondják. Vannak azonban bizonyos szembetegségek, amelyek esetén nem vállalják a műtétet, de azt is közlik az alapos vizsgálatok után.

Az én szemem (-3,75 és -4-es volt) ma már kitűnően látok. A műtét két éve történt.

Ajánlani tudom, ha műthető vagy/leszel.

2008. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
-12 és +6 dioptria között lehetséges (egyelőre), és 6 dioptria cylinderig. Ha rövidlátó vagy, az igazán jó eredmény -6 D-ig várható, e fölött a megmaradó hiba is nagyobb lesz (-2-3 D) és komplikációk is gyakrabban lépnek fel.
2008. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 issti ***** válasza:
75%
-15, +6 dioptriáig lehet lézerrel korrigálni. Ennél nagyobb fokú hibánál a szürkehályoghoz hasonlóan a szemlencsét cserélik ki egy dioptriás műlencsére. -10 dioptriáig nullára tudják simán hozni a szemet, de előfordulhat visszaromlás a regenerálódás alatt. De aki -10 után -1.5-lel lát az nagyon boldog az eredménnyel.
2009. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
bocsánat, hogy itt kérdezek, de a 2. válaszolótól szeretném megtudni, hogy mennyibe került a műtétje. nekem is nagyon rossz a szemem, megköszönném ha leírnád. :))
2011. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A műtétem 2007-ben volt tehát az akkori ár már valószínűleg nem mérvadó, de akkor került a két szemem 300 ezer forintba. Azóta eltelt 4 év, szóval biztosan drágult. Ha megengedheted magadnak akkor én nagyon tudom ajánlani mert az én szemem azóta is tökéletes.
2011. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem az egyik szemem tompalato, az nem javithato mutettel sem. A masik szememen sem csinaljak meg a mutetet, mivel rizikos lenne. Pedig nagyon szeretnem.
2011. dec. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én szemem -11,75 és -11,50 +cilinder én nem tudom mi tévő legyek... :(
2018. ápr. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!