Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valaki csináltatott -10 D-s...

Valaki csináltatott -10 D-s vagy a körüli szemüveget?

Figyelt kérdés
Nem bírja a szemem a kontaktlencsét, szemüveget kell csináltatnom, ám félek, hogy nem leszek megelégedve a lencse vastagságával... Valakinek van tapasztalata? Milyen típusú vékonyított a legjobb? Lehet az extra vékonyítottra még plusz csiszolást is kérni? És ugye kis keretet válasszak, h a lencse széléből minél többet faragjanak le...?
2009. aug. 7. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem -6.5D, elég durva...én vékonyítottat kértem, és nekem tetsző keretet. Szögletes, és közepesen vékony. Szépen megcsinálták, nekem tetszik:D Kérdezd meg részletesen az optikusnál és kiderül. Sztem erre lehet egy nagyobb összeget is szánni, hiszen nem minden félévben veszel új szemüveget, és ha ilyen pocsék a szemed, mint nekedis, mindennapi kellék a szemüveg. Én nélküle már szinte meztelennek érzem magam:D
2009. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem -10em van. ez a dioptria már olyan erős, hogy "extrák" (mindenféle fényvisszaverő rétegek estébé) nélkül már nem is használható, tehát mindenképp ráteszik, ráadásul már állami támogatás sincs ilyen gyenge látásra. a sima vékonyított szerintem tökéletes, egyáltalán nem vastag, nem feltűnő. az enyém 2 éve 60 000 forintba került ofotértnél.

a kontaktlencsét én sem bírom, pfejj.

2009. aug. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek:)

én mivel direkt szemklinikán iratom fel, ezért nekem valamennyi kedvezményt adnak rá de 2 és fél éve, mikor csináltattam, akkor volt olyan 60 ezer körül, szóval most is ennyire számítok...


utolsó kommentelőtől kérdezném, h neked milyen kereted van?

kicsi? mert nekem anno azt mondták, minél kisebb a keret, annál jobb... én olyat szeretnék, aminél nem lóg ki a széle, de viszont nem is nagy a képugrás vagy mi...(tudod, ott oldalt a lencsében...

2009. aug. 8. 10:14
 4/6 A kérdező kommentje:
nem tudnál esetleg képet küldeni magáról a szemüvegről?
2009. aug. 8. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:

van egy úgy fajta technológia, ami Mo-n még nincs is jelen,egyenlőre csak külföldön. nekem -4 D-s szemcsi kell, viszont nagyon rosszul látok szürkületben.. hallottam erről az új 'valamiről' szépen elmentem egy zeiss optikába és megmondtam hogy nekem erre és erre kell.. minden szemvizsgáltatot elvégeztek, többször lefényképeztek és milliméterre pontosan megállapították hogy hol nézek ki a szemüvegen.. oda valamiféle réteget csináltattak, mondhatom mesés:) sokkal élesebben látok, csak pozitív vélemény van róla.. csak sajnos mivel új technológia, elég drága.. 104ezer forint volt kerettel vékonyított lencsével és ezzel az új dologgal, jah és 25% kedvezménnyel.. ezenkívül semmi extra nem volt hozzá, nem sötétülő szemüveg meg semmi.. de ezzel most tökéletesen látok, ajánlom próbáld ki! :)


tessék adok egy linket is,olvasgasd : [link]

2009. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sziasztok!

miért nem csináltatjátok meg lézerrel a szemetek? Lehet hülyeséget mondtam de csak jobb lenne nektek is ha kivitelezhető.


amúgy én is szemüveges vagyok 16 éves és -4nél másik szememen pedig -2.5nél tartok. Szóval én hozzátok képest "jó" vagyok. Én csak azért nem csináltattam meg a műtétet mert 1) nem tom 18 év alatt csinálják-e 2)engem "öltöztet" a szemüveg és így jobban nézek ki 3)még nem olyan rossz a szemem.


bocsi az OFFért.

2009. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!