Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Használhatom más kontaktlencsé...

Használhatom más kontaktlencséjét?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy kb. minusz 0,5-0,7-es a szemem, de eddig nem volt kontaktlencsém se szemüvegem (mert nem zavart). De van egy haverom, akinek van egy csomó kontaktlencséje, amiket még ki sem bontott. Az ő szeme is kb. -0,5-ös volt amikor azokat vette. Felajánlotta, hogy odaadja nekem. Honnan tudhatom meg, hogy jó-e nekem azok? Ha egy szemüvegboltba bemegyek és beviszem magammal a lencséket, akkor ott meg tudják mondani, hogy jók-e azok nekem? Ez pénzbe kerül (mennyibe)? Nem lehet, hogy csak azért is azt fogják mondani, hogy nem jók azok nekem, mert rám akarnak sózni másikat?
2009. aug. 4. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod pontosan, hogy épp jók e a 0,5-ös lencsék, de kipróbálhatod (már ha nem járt le a szavatossági ideje). Egyébként negyed dioptria is nagyon sokat számít. Pont tegnap voltam computeres szemvizsgálaton, még a gép is elszámolhatja magát. -0,75-ösre számította a jobb szememet, a balt valamivel jobbra, de amikor a betűket olvasgattam, végül mégis -1,25-ös lett mindkét szemem. Ja, és nem volt égbekiáltó összeg, mert 3000 volt a kétféle gépes vizsgálat (az üvegtestet is megnézte, mert furcsállta, hogy ilyen enyhe rövidlátás ellenére is látom az üvegtest homályait), valamint ebben az összegben benne volt az egy hónapos próbalencse és a mosófolyadék is. Én azt ajánlom, inkább menj el szemészetre, vagy az ofotértba.
2009. aug. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, menj be egy boltba, és kérj vizsgálatot. Egyrészt a dioptriát is jobb ha megnézik és görbület is fontos, ha a lencse erőssége jó is lenne, lehet a görbület nem lesz az.

A vizsgálat ára általában pár 1000 Forint, a belvárosi csilli-villi üzletekben sokat elkérnek.

Az SZTK-ban is lehet szemvizsgálatot kérni.

2009. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

SZTK-val az a bajom, hogy oda időpontot kell kérni, és hosszú a várólista. :( Hol lehet máshol olcsón (ofotérten kívül)?

2009. aug. 4. 11:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem az egyik legnagyobb baj ezzel, hogy baromira nem higiénikus akármennyire tisztítod is a lencséket felhelyezés előtt. Egyrészt, mert már bekerült valamennyi fehérje a lencse pórusaiba ( a másik ember szeméből!!!), másrészt ezáltal már kevésbé jó az oxigánáteresztésük. Meg itt van a szav. idő is. Az 1 hónapos lencsét pl. 31 nap után ki kell dobni a kukába, még akkor is, ha pl. csak egyszer volt bent a szembe, különben nagy bajokat tud okozni.
2009. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Gondolom nem a haverja által használt kontaktlencséket akarja feltenni, hanem a még bontatlanokat.

Van egyáltalán idióta aki olyan lencsét rak be, ami már volt más szemében is?


Szemvizsgálatot általában minden boltban csinálnak ahol árulnak kontaktlencsét. Én az Ofotértbe vagy az Optirexbe szoktam járni. Biztos van a kisebb, más üzletekben is, de nekik lehet régebbi/rosszabb gépeik vannak, tehát szerintem nem éri meg a szemvizsgálaton spórolni.

(SZTK-ba én sem megyek, nem akarok hónapokig várni.)

2009. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Így van, bontatlan lencsékről lenne szó.
2009. aug. 17. 15:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Szió! Hallottam már sajnos ilyen idiótáról! Egyébként a bázisgörbületre nagyon figyelj oda, mert ha kisebb vagy nagyobb, mint kellene, akkor nem lesz jó a lencse.
2009. aug. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!