Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem lesz tőle bajom?

Nem lesz tőle bajom?

Figyelt kérdés
Havi kontaktlencsém van és hétvégén megyünk a Balatonra, de nem szeretnék vakoskodni. Ha bemegyek a vízbe, de nem bukok le a víz alá, és figyelek, hogy ne menjen víz a szemembe akkor elkerülhető a baj?

2012. júl. 11. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
elvileg igen, de gyakorlatilag nem. ha 18 évnél fiatalabb vagy akkor kb 70%-ra tenném hogy 2-szer 2 óra balcsizástól belemegy a víz, és a balatonvíz elég rossz, képzeld el hogy az a víz amiben szemmel láthatóak a kis iszapszemcsék, belemegy a kontaktlencse és a szaruhártyád közé... próbáltam. nem akkora gond vakoskodni. csak meg kell tanulni más alapján felismerni az embereket, fürdőruha, testalkat mozgás. eléggé figyelni kell, de megoldható. nekem amúgy -5 ös a szemem...
2012. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És akkor ha a vízben napszemüveg van rajtam? Az azért véd valamit. Vagy ha utána kiveszem, megtisztítom és utána visszarakom? Olyan jó lenne valami megoldás..
2012. júl. 11. 23:52
 3/5 anonim ***** válasza:
azt hogy kiveszed megtisztítod és aztán vissza is teszed, felejtsd el, a napszemüveg segíthet.
2012. júl. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi gond, nekem pont a doki mondta hogy kontaktlencsét mindenképp használjak a strandoláskor, mivel veszélyes lehet annak aki nem lát nélküle... sokkal veszélyesebb mint ha belemegy a szemedbe két csepp víz amitől valószínűleg semmi bajod nem lesz. Akkor van gond ha extra érzékeny a szemed. De az ritka. nyugodtan mehetsz vele a Balatonba, csak ne nyisd ki a szemed a víz alatt. És a nap végén jó alaposan tisztítsd meg a lencsét.
2012. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) A fejem nem is akartam letenni a víz alá, de napszemüveg akkor mindenképpen lesz rajtam .
2012. júl. 12. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!