Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon gyenge a szemem, és...

Nagyon gyenge a szemem, és sokat romlik. Lehet ezellen tenni valamit?

Figyelt kérdés
Jó, sokat ülök a gép előtt, de régen nagyon jól bírta, állandóan elfárad, már 2x elpattant benne egy ér, és vááh. Megvakulok? :D Amúgy 14 éves vagyok és azt mondta régebben a doki, hogy mivel növök a szemem is romolhat, meg ilyesmi. Néha érzem, hogy kellene szemüveg is. Illetve rengeteget szokott viszketni, nincs rajta semmilyen árpa meg ilyesmi.
2008. máj. 3. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tornáztatsd! Vannak ezzel kapcs. könyvek meg biztos találsz az inteneten. Pihentetsd is. Lehet hogy azért viszket, mert kiszáradt! Vegyél szemcseppet, de csak olyat, ami nedvesíti a szemet. Kammillás vattával (kamillás főzetes) is átmoshatod néhanapján.

Ha úgy érzed, romlik a szemed, menj el mégegyszer dokihoz mostanában is.

2008. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Mennyire gyenge a szemed? Én 19 éves vagyok és most -5ös a szemem, és nekem is az volt, h mikor kisebb voltam megmodta a doki, hogy oválisabb a szemem nem gömbölyű és amég növök, kb. 18 éves koromig romlani fog. Ekkor kb. -3 körül lehetett a szemem és valóban 17-18 éves korom körül megállt. Azt mondta, h amég növök a szemem is nő és minden mm egy dioptria romlás... Most stabil már több mint egy éve -5 ... Lehet, hogy neked nagyon mértékbe romlott, én nem sokat nőttem elég alacsony vagyok, talán ezért nem romlott nekem olyan gyorsan, de szerintem semmiképpen nem fogsz megvakulni, én is féltem ettől annó, mert hát nem sokat látok szemüveg,ill. kontaktlencse nélkül. Talán télen irány szemműtét, remélem XD
2008. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat ülsz gép előtt,akkor édemes egy TFT monitort beszerezni,vagy egy olyan szemüveget csináltatni,amin van számítógépes réteg.(Nagyjából egy árban van a kettő,de lehet a szemüveg drágább...)De még szemüveges sem vagy?Talán jó lenne elmenni egy szemészhez,és ő majd megmondja,hogy mi a helyzet,azt meg horadni kell.Ha egyszerre túl erős szemüveget kapsz,akkor az egyensúlyi zavarokat is okozhat,így jobb minél előbb menni,és SZTKban ingyenes a szemvizsgálat.

A szemgolyó viszketése a kiszáradástól lehet,ami szintén a monitor rossz hatása.Egy szemcseppel lehet segíteni a problémán,de h melyik jó erre,kérdezz meg valami szakembert.

Én 18 évesen kaptam az első szemüvegemet,és 21 éves voltam amikor a következő emelést kellett csinálni.

2008. máj. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SirRasor ***** válasza:
100%

Kb hasonló helyzetben vagyok, de ha bele döglök is sose lesz szemüvegem!


2 fontos dolog van ha sokat gépezel:

1. TFT monitor, amit már fent is említettek

2. és ez nagyon fontos TV-zésnél is meg mindenhol: kontraszt! Sose ülj a fényes monitor előtt úgy, hogy közben a szobában tök sötét van, mert ez baromira rontja a szemeket. Kapcsolj valami lámpát mindig mellé. Muszáj valami szórt fénynek lennie a monitor mögött.


Amióta a 2 fenti pont teljesül, úgy érzem nem romlik a szemem, s talán picit javul is, mert ugye a szervezet megjavítja saját magát ha optimálisan 'üzemel'.


Említették fentebb a szemtornát:

FIELD DIVIDER: [link]

palming: [link]

szemtorna: [link]


Ja és még egy fontos dolog: SOSE ERŐLTESD A SZEMED! Ha nem látsz valamit elsőre, akkor inkább csukd be egy másodpercre, vagy nézz el valahova és aztán vissza.

2008. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :):):)
2008. máj. 18. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!