Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével strandra...

Kontaktlencsével strandra menni lehetne-e a vízbe?

Figyelt kérdés
Olvastam utána, úszószemüveget ajánlottak, vagy hogy vegyem ki előtte. De gondoltam megkérdem hátha valaki tud valamit. A választ, válaszokat előre is köszönöm!:-)

2012. jún. 20. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, csak megőrülsz, ha a szemedbe megy a víz. Próbáld ki fürdésnél. Az úszószemüveg jó, bár ilyen melegben nem túl kellemes viselet. :)
2012. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én alapvetően szemüveges vagyok, de strandra mindig kontaktlencsét használok. Ha belemegy a víz, akkor sincs semmi bajom, nem irritál. (Pedig csúszdázni is szoktam strandon)
2012. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia

Lehetni lehet,én is szoktam,de egyáltalán nem ajánlott.A kisebbik dolog,hogy kimoshatja a szemedből és úszott a lencse,a nagyobbik,hogy rákerül valami baktérium és a szemedbe is kerülhet.Az egyik szomszéd kislány így járt.Igaz,ő strand után ki sem vette,benne aludt úgy. De alig tudták megmenteni a szemét,úgy volt,hogy meg fog vakulni. Nem rémsztori,igaz,tavaly történt. Azóta én is meggondolom.Persze nem szoktam úszni,semmi,csak ülök és próbálom kivédeni,hogy a víz a szemembe menjen.

2012. jún. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én el szoktam tenni a kihordott lencsémet, és uszodában azt teszem be, nem az aktuális havit. Eltárolja magában a vegyszert, meg mindent, ami a vízben van.
2012. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kiveszed utána, nem lehet baj, elvégre lencse nélkül is ugyanaz a víz megy a szemedbe, benne ugyanazokkal a baktériumokkal.
2012. jún. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, csak ne nyitott szemmel úszkálj.
2012. jún. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!:-)
2012. jún. 26. 12:33
 8/8 shagi válasza:
Lehet, viszont piszok veszélyes. Ha úgy jársz, hogy teszem azt már az elején víz megy a szemedbe, és ott leszel még mondjuk 5-6 órát, akkor gáz van, a lencsének annyi, a szemed sem fogja szeretni. Én még ugyan nem próbáltam ki (csak 1x, de akkor úszószemüveg volt rajtam), de nem is fogom, mert nem merem
2014. jún. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!