Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez mindenkinél így van alkonya...

Ez mindenkinél így van alkonyatkor?

Figyelt kérdés

Az egyik szemem - 0,5 a másik meg cilinderes.

Úgy veszem észre mind ha alkonyatkor egy kicsit rosszabbul látnék. Ha egy kicsit hunyorítok akkor már viszont majdnem teljesen jól. Még nincs szemüvegem.

Látok messzire is de, egy picit elmosódottabban.

Ugye ez nem farkasvakság és nem lesz csőlátásom?

Ha veszek szemüveget akkor vajon jó lesz?

Ez minden rövidlátó embernél így van?

Vajon tényleg rosszabbul látok alkonyatkor vagy csak jobban feltűnik a szemüveg hiánya?



2012. jún. 10. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szedjél A vitamint.
2012. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam akkor van ez, amikor fáradt vagyok. A szemmozgató izmok is fáradtak már, ezért nem működnek olyan jól.
2012. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Láthatsz rosszabbul alkonyatkor. Ez az ún. farkasvagság, és vitamin hiány okozza. Mint írták is, A vitamin pótlásra van szükséged.
2012. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De csak nagyon enyhén rosszabbodik. Minél távolabb nézek annál elmosódottabban, de csak egy nagyon kicsit és nem veszem észre, hogy zavaró lenne.
2012. jún. 10. 21:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a bajom és szintén minusz cilinderes a szemem. Nagy dózisú A vitamint még nem szedtem, de igen ez 2 dolog lehetséges. Ha tényleg farkasvakság, akkor nem segíthet a vitaminpótlás, és előbb-utóbb csőlátás alakul ki, ha viszont ez mindig változó, akkor inkább vitaminhiány, szervezetben ingadozik valami, pl. vérnyomás. Én az utóbbi eset vok hálistennek, van néha, hogy borús időben is tökéletesen látok, bár ez ritka. (21/F)
2012. jún. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!