Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Prizmás szemüvegnél mi számít...

Prizmás szemüvegnél mi számít erősnek?

Figyelt kérdés
6-os prizmájú szemüvegem lesz. Eredetileg azt mondta a dokinő, hogy a jobbra 8-as a balra 6 és feles kéne, de egyelőre legyen 6-os, mert hogy a függőleges látásomat (vagy mi a bánatot) kell először korrigálni. Na most ez mind szép és jó, de én nem tudom, hogy mit jelent az, hogy 6-os prizma (a prizma szó jelentésével tisztában vagyok). Ez mégis milyennek számít? Merthogy dioptriánál azért úgy nagyjából tudjuk, hogy milyen az, ha másfeles vagy -2-es. De nem tudom, hogy itt mi a helyzet. Egyáltalán milyen skála szerint mozognak ezek a prizmák?
2012. máj. 30. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem 15-ös prizmám van. De ha nekem ennyi kell hát ennyi kell. Ne ezen agyalj. A lényeg, hogy nem lesz könnyű (mert elég vastag lesz). Ha nem találsz valami nagyon drága optikát ahol csinálnak spéci prizmát neked (elsőre nem szokták ajánlani) akkor a prizmád alapja felé kb. fél cm vastag lesz.
2012. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!