Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok a lencsével...

Miért látok a lencsével közelre rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. 1 hete hordok kontaktlencsét, és feltűnt, hogy ez még mindig nem elég erős nekem, tehát távolra a betűket, szövegeket, rendszámokat még mindig nem látom elég élesen, viszont közelre (pl. mobiltelefont, órát, vagy ha könyvet olvasok) homályosan látok és egy idő után az erőlködéstől fáj is a szemem. Ez mitől lehet? :S Elvileg még erősebb lencse kellene, de akkor közelre még rosszabb lenne.. nem értem. :/


2012. máj. 24. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

itt valami nem stimmel

menj vele vissza az optikába/szemorvoshoz

2012. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Asztigmia lesz. Szemüveg nélkül egyforma vastagak látod az órán a mutatókat, ha 6 órát mutat és ha 9:15-öt? (vízszintes-függőleges) A dioptria pedig tuti nem lett jól kisakkozva.
2012. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
erre a kérdésre nemigazán tudok válaszolni, mert olyannak látom, amilyennek mindig is láttam. :S :D
2012. máj. 26. 13:23
 4/6 Velletto válasza:
Lehetséges hogy fordítva raktad be.
2012. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Asztigmia szerintem is. Nekem is ugyanez a helyzet, csak hát tórikus lencsére nincs pénzem. Én már megszoktam hogy közelre rosszul látok normál lencsével, annyira nem zavaró mint eleinte volt. Itthon meg mindig kiveszem egyébként is.
2012. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Asztigmiánál vagy a vízszintes, vagy a függőleges vonalat látod erősen, a másikat nem. A tórikus lencsének be kell állnia a görbületre. De nekem is ugyanez a bajom egyébként. Szemüveggel viszont jó közelre, de lencsével nem. A csokipapírt ne tudom lencsével elolvasni, amúgy a lencse perfektül fekszik, nem is érzem.
2012. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!