Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Karikas a szemem korul, mitol...

Karikas a szemem korul, mitol lehet? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Karikas a szemem korul,ha faradt vagyok,ha kipihent,tehat nalam nem ezzel fugg ossze.Mit kene tegyek ra,hogy elmuljon?esetleg mitol lehet? neha eleg lilas feketes is alatta(mondjuk eleg feher es vekony borom van,ezert is latszik jobban).Nagyon szeretnek megszabadulni a karikaktol. A valaszokat elore is koszonom:)
2009. jún. 20. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínüleg vashiányos anémiás vagy.

Ami nem más mint vashiányon alapuló vérszegénység.

Menj el a körzetihez, kérj egy teljes labor vizsgálatot.

Addig direkt ne szedj semmi vitamint.

S abból megtudjátok, hogy az-e az oka.

Ne ijedj meg könnyen kezelhető csoki izű rágótablettával.

A finomtól messze van, de legalább nem kellemetlen! ;)

2009. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanez a problémám...sokaknak a vastabitől szorulásuk van nekem pont fordítva:S és fekete lesz ami kijön...én abbahagytam de neked hajrá!!!!:D gyógyulj meg!!!:D
2009. jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vas, akkor nem lehet, hogy szemüvegre van szükséged? (kisfiamnál a fényképeken vettem észre, hogy karikásak a szemei, azelőtt nem volt, és vizsgálaton kiderült, hogy rövidlátó lett)
2009. jún. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem is nagyon karikásak a szemeim. voltam laboron is doki felírt vasat beszedtem mindet utána már nem kellett és még mindig olyan. szemüvegese is vagyok, az legalább egy picit takarja a karikákat, de így sem az igazi .
2009. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Aranyérkenőcs!!!
2009. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is karikásak a szemeim gyerekkorom óta. Vashiányos is vagyok és 5 éve vega. kb. másfél éve rendszeresen szedek vastabit, de ezen a téren semmi hatása, tehát a karikák nem múltak el. Mondjuk én igen felületesen is alszok, sokszor rám jön az alvás napközben. Ha félévente egyszer sikerül valamennyire kialudnom magam, akkor észrevehetően halványulnak a lila foltok, de engem is érdekelne hosszútávú megoldás.

Ami biztos: az uborka meg idióta női pakolások ezen nem segítenek. én legalábbis a tüneti kezelésben nem hiszek. én erősen lelki eredetűnek diagnosztizálom a problémát.

Én most soványság ellen kutatok (26 évesen, 179 cm/68 kg), már voltam vérvételen, emésztésvizsgálaton. Következő lépcső a pszichológus lesz, ha találunk összefüggést (szerintem sanszos), akkor majd megírom ide.

2009. júl. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
nemkéne annyi füvet szívni és akkor nem esne be a szemed :D
2009. aug. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!