Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét után visszar...

Lézeres szemműtét után visszaromolhat a szemem?

Figyelt kérdés

-4 és -3.25ösek a szemeim. Érdekelne, hogy lézeres szemműtét után tegyük fel, hogy mindkét szemem 0-s lesz. Ezt követően ugyanúgy romolhat mint eddig, amíg szemüveget/kontaktlencsét használtam? Elképzelhető, hogy pár év múlva 0-ból mondjuk -0,75 lesz? Mert akkor megint használhatom a szemüveget és nem volt az egésznek semmi értelme.

Ilyen dioptriára milyen javulást tudnak garantálni? (22éves vagyok)



2012. márc. 27. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvostól kell megkérdezni. Ha jól tudom még az eljárások között is különbség van a hosszútávú eredményeket illetően.

Tesóm nemrég műttette meg a szemét, ha jól tudom nála úgy volt, hogy ha bizonyos időn belül t9bb, mint fél dioptriát romlik, akkor ingyenes korrekció. Ha nem tudják korrigálni, vagy többet romlik, mint amennyit kellene neki, akkor visszafizetik.

De a pontos dioptriákat nem tudom, azt az orvos mondja el a kezelés előtt.

Függ attól is az eredmény, hogy hanyas dioptriát javítanak. Ha jól tudom minél kisebb, annál jobbak az esélyek.

Egyébként tudtommal 24 éves korig nő a szem, így azt szokták javasolni, hogy utána műttesse meg az ember.

2012. márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt olvasgass és itt:


[link]

2012. márc. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Ezt tényleg az orvostól kérdezd meg. Nekem cilinderes a szemem, azt mondták nem műthető mert hamarosan ugyanúgy visszaromlana.
2012. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Tesóm szeme is cilinderes volt, de mint mondtam, neki vállaltak rá garanciát.
2012. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeiteket, fel keresek majd egy ilyen helyet, bár nem vagyok Pesti, itt Pécs környékén meg nem tudom foglalkoznak a vele, de majd keresgélek.

Mégegyszer kössz!

2012. márc. 29. 14:20
 6/6 anonim ***** válasza:
az enyém romlott, de az kb. 15 évvel ezelőtt volt. a műtét, mármint. és szerinted, nem lenne eredménye, ha -0.75-ös lenne? a -4-es és -3.25ös helyett????? az óriási különbség! az enyém 4.5-es volt, egy méterről nem tudtam elolvasni a busz számát, azért -0.75össel vígan megélnél.
2012. máj. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!