Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Igaz hogy a szemüveg viselése...

Igaz hogy a szemüveg viselése nem befolyásolja azt hogy javul vagy romlik-e a szem?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz.. felnőttkorban már nem nagyon javít rajta, de kisgyerekeknél javítja a szemet, nem úgy van, hogy aki 5évesen szemüveget hord, az élete végéig viselheti.. persze van kivétel is..
2009. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
A mínuszos szem az idők során romlik tovább,a plusszos szemnél megállhat a romlás.
2009. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 7 évesen kaptam meg az első (mínuszos) szemüveget, azt követően minden évben fél dioptriát romlott. Lehet, hogy szemüveg nélkül is romlott volna, ezt nem lehet tudni. Volt olyan osztálytársam, aki nem hordta, mert kényelmetlen volt neki, és mégis megjavult a szeme. A férjem meg évek óta hordja, és alig romlott neki. Szerintem szemfüggő, hibafüggő, hogy javítja-e vagy sem, de én nem hiszek a javító hatásában.
2009. jún. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
77%
Mivel szemüvegben "elkényelmesedik" a szem, ezért lehetséges hogy tovább romolhat, én így tudom, de nagyon sok más okozhatja a romlást (pl. fiatal korban a növés is lehet az oka). De szemtornával elkerülhető ez a probléma, tényleg hasznos.:)
2009. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kancsal gyerekeknél feltétlenül fontos a gyerekszemész által felírt szemüveg viselése, és az esetleges egyéb kezelés (pl. takarás) folytatása.

A kétszemes együttlátás kialakulása (6 éves kor után) a plusszos szemüveg állandó viselése ajánlott, (szemüveg nékül kancsalít, feje megfájdul, rosszul lát távolra, közelre még rosszabbul, stb.) De alapvetően nem befolyásolja a látás romlását illetve a javulását a szemüveg hordása vagy nem hordása, mivel a túllátás (+ -os üveg) és a rövidlátás (- -os üveg) alkati elváltozás .

2009. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!