Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hova menjek a kötőhártya...

Hova menjek a kötőhártya gyulladásommal ha a János Kórházban csak találgatnak és nem tudnak meggyógyítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy 1 hónapja kezdett el rosszalkodni a szemem. Eleinte reggelre fel-fel dagadt. Jellemzően az egyik sokkal jobban mint másik. Ekkor nem fájt. Aztán 1 héttel később elkezdett fájni, és kivörösödött ott oldalt a két szemem "sarka". Ekkor már elmentem a háziorvoshoz, és azt mondta hogy kötőhártya gyulladás.

Adott is rá Ciloxan gyógyszert. 5 nappal később sem történt érdemi javulás,ezért bementem a Szent János kórház szemészeti szakambulanciára. Készségesen fogadtak. A doktornő adott egy "szélesebb spektrumú" antibiotikumot. Floxalt. Persze ez sem segített, így egy héttel később (ismét hétfőn) visszamentem.

Ekkor már-már fel volt háborodva (csak tudnám mire...) és fenyegetően mondta, hgoy "Hát akkor nem tudok mit csinálni, kell egy szemfenék vizsgálat, és teljes kivizsgálás".

Megsértődött, mert nem hatott az antibiotikumja (nyilván nem baktérium okozza....). Kérdeztem, hogy nem vírus okozza-e. Mondta hogy nem, mert a szaruhártyám ép.


Végül javasolt egy -amúgy méregdrága- műkönnyet. Holnap lesz 1 hete hogy azt használom, de nincs érdemi javulás.


Elmondható, hogy teljesen HASZONTALAN volt számomra az egész orvoshoz mászkálás. Mert sem egy baktérium-tenyésztést sem vírus szerológiát nem csinált(atott).


Kihez tudok segítségért fordulni? Mikor van a János Kórházban "jó" doktornő?? (sajnos a Jánoshoz tartozom :( )


Valakinek valami egyéb ötlete?



2012. febr. 19. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:

esetleg az lehet ha van rá kereted elmész egy maganrendelöbe.

én is hasznalok mükönnyet mert száraz a szemem,elöször én is azt hittem h kötö,de felvilágositottak h csak száraz,de nem igazan hasznal a mükönny.

2012. febr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bp. VIII. kerület, Tömő utcai szemklinika. Én ide mentem kötőhártya gyulladással, igaz nekem nem volt ilyen súlyos. Csak tipp, nem tudom jobb-e...
2012. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Te hány éves vagy? Amúgy eddig nem volt száraz a szemem. Mi történt, hogy ilyen hirtelen kiszáradt/csökkent a pislogási ingerem??!


Magánrendelés..? Konkrétabban van javaslatod? Hova, kihez mennyiért..?

2012. febr. 19. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Sote Klinikára mehetsz ha Budapesti vagy. Szerintem érdemes megpróbálni. Tapasztaltabb orvosok dolgoznak ott.
2012. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne a szemeszetre menj, menj el egy teljes orvosi kivizsgalasra, mivel ennek lehet mas okozoja, vitaminhiany, egy belso elvaltozas a szervezetben, tehat nem a szemnek a betegsege, ezert nem tudjak kezelni, mint tapasztaltad is.
2012. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem budapesti vagyok. A teljes orvosi kivizsgálást én nem kérhetem, mert az ugye PÉNZBE KERÜL az OP-nek és/vagy orvosoknak.


Azt sem tudom hogy mi lenne a teljes orvosi kivizsgálás. Miből áll? Hol lehet ezt kérni? Hány napig kell járni a kórházakat hozzá (eredménytelenül)?

2012. febr. 19. 12:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Szemnyomást mértek egyáltalán? Attól tartok nem.

Próbálj eljutni a Tömő utcába, Imre Dr. úrhoz, na aaz egy ász. Ismeretlenül sodródtam oda, bejelentkeztem, valahogy, nem tom miért, be is hívtak 4 óra múlva, (annyi ember volt ott , azt hittem tüntetés van vaz.)

És ez a Dr. úr majdnem fél órát szánt rám, minkét szememet alaposam megvizsgálta, szemnyomást mért, szemfeneket corneat vizsgált, majd aszondja glaukoma simplex, felirt cseppet ami hat is, és egy papírra leírt mindent. Azóta voltam több egyszerü gondolkodásúnál is, azok elolvasták a papírt és aszerint jártak el, ugyanis kontrollra kell járnom havonta akárkihez aki méri a nyomást.

Ja és a főorvos úr NEM fogadott el pénzt ott üldöztem egy ötezressel, végül letettem egy székre. Van még jó orvos, de nagyon ritka.

Szerintem magánrenrendelést próbáld ki, kb. 10000 az hogy észrevegyenek.

2012. ápr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!