Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse vagy se?

Kontaktlencse vagy se?

Figyelt kérdés
szeretnek olyan szemellyel beszelni akinek van tapasztalata a kontaklencsevel.
2012. febr. 14. 09:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én hosszú évek óta használom,csak pozitívan tudok róla beszélni,szemüveget csak éjszaka veszem fel,ha kell.

Mit szeretnél róla tudni?

2012. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
en eddig szemuveges voltam,vagyis vagyok.mindenfele dioptriara keszitenek kontaktlencset?az en szemuvegem ara amikor csinaltattam kb30000ft volt.most kontaktlencsere szeretnek valtani mert csak jot hallottam rola.ez kb, mennyibe kerul,es ha megveszem es nem birja a szemem?mara a szemuveg?
2012. febr. 14. 10:11
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenféle dioptriára van,nekem pl.-5.25-ös.A legtöbb optikában adnak próbalencsét,amit ki tudsz próbálni.Nekem két hetes lencséim vannak,3 havi adag 10000ft,de dupla ideig használom mert kibírja addig.Nem ajánlják tovább használni,de ez az én döntésem.nem olcsó ez sem ,de nekem megéri,utálom a szemüveget,és jobban is látok a lencsével.könnyen meg lehet tanulni ki-be tenni,nem is érzem hogy ott van,nekem nagyon bejött.Hidd el segítenek kiválasztani a megfelelőt!Én a következő adagokat már a netről rendelem mert ott sokkal olcsóbb mint az optikában,de először a vizsgálatok miatt muszáj ott megvenni.
2012. febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szerintem a szemüveg olcsóbb, mert 2-3 évig biztos hordod, igaz 30-40 000 Ft. A lencse drágább, de ha megengedheted magadnak, akkor vegyél, mert sokkal-sokkal komfortosabb, nem párásodik, könnyezés nélkül tudsz hagymát vágni, nem törik, nem kell állítgatni mindig, hogy elgörbül, nem vered le, csak ajánlani tudom, én szerettem, amíg hordtam.
2012. febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
én nekem már régota szemuvegem van, de annyira utalom.köszi a válaszokat aranyosak vagytok.
2012. febr. 14. 11:31
 6/15 anonim ***** válasza:

Én 3 éve hordok lencsét, de most fogom megműttetni. Te nem gondoltál még ilyesmire? Pár év alatt bejön az ára a lencsékre költött pénzből.

Amúgy én is meg voltam vele mindig elégedve, lényeg hogy mindig a folyadékban tartsd és reggel ébredés után pár percig még várj mielőtt berakod, mert ébredés utáni szemre nehezebben megy fel.

Nekem úgy volt, hogy először az optikában megbeszéltem az orvossal, hogy szeretnék lencsét, visszamentem egy kivizsgálásra, hogy alkalmas-e rá a szemem. Megállapították, hogy igen és rá pár napra kellett visszamenni akkorra megvolt a lencse és megtanította a berakását.

Lényegében ennyi, ha még kérdésed van írj nyugodtan!

2012. febr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Nagyon ritka hogy valakinek semmilyen kontaktlencsét ne bírjon a szeme. Rengeteg féle lencse van. Évek ota hordom én is, semmi gond vele, a szemüvegnél millioszor jobb. Én drágának sem mondanám, neten rendelem, 2000 ft havonta.
2012. febr. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
utolso elottinek.voltam szemvizsgalaton a doki szemuveget javasolt es mondta ha akarom akkor inkabb mutessem meg magam minthogy a lencset valasszam.irtam az optik-mednek es ok azt mondtak h még nem vagyok alkalmas a mutetre mert szemuveg nelkul el tudom olvasni a szemeszeti tablat vegig.jobb szemem +0,5 bal szemem +2,5 cilindere -3,25.most szomoru vagyok kicsit h nem lehetseges a mutét amig nem alando a dioptriám-
2012. febr. 17. 08:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Most ezt nem teljesen értem, végig el tudtad olvasni a táblát de közben -3,25ös a dioptriád?

Az orvos miért javasolta inkább a szemüveget? Mert nem vagy alkalmas kontaktlencsére, vagy csak mert szerinte inkább műttess? Hány éves vagy egyébként?

Mondjuk ha folyamatosan romlik a szemed úgy tényleg nem lehet még műttetni, nekem mondjuk 3 éve van lencsém is ugyanaz a dioptriám, a jobb szemem romlott azóta 0.25öt csak, de ez is csak most derült ki a vizsgálaton 3 év alatt ennyi bőven belefér.

Egyébként ha majd odajutsz, hogy műttetheted, akkor szerintem ne a Optikmedet válaszd, mert magánklinika Pesten 5 db van, és az Optikmed a legdrágább. Nekem kedden lesz a műtétem a Saint Jamesben, szerintem ők is vannak olyan jók meg most akciójuk is van, de egyébként is minimum 20ezerrel olcsóbbak az Optikmednél. De ez csak egy jótanács :)

2012. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

,,Lézerkezelés csak abban az esetben jön szóba, ha szemüveg nélkül külön-külön nézve a látásélesség nem éri el az 50%-ot, az a szemészeti protokoll!,,optik/med valasza volt.

Szoval 27 eves vagyok,es a tablát a jobb szememmel teljesen végig el tudom olvasni,mig a rossz szememmel a ballal termeszetesen nem.(csak az elejet látom)Szerinted nem lehetseges a mutet ha a jobb szememmel jol latok? Megtanáltam a szemészeti papiromat amin 3 évvel ezelotti datum szerepe és a szerint a szemem nem romlott.Lehet hogy félreértettuk egymast az optik-medes holgyel?Az orvos vegulis azt mondta mint hogy koltaktlencset viseljek inkabb mutessem meg magam.hosszu tavon megterulendo.

Sok sikert neked a mutethez,szurkolok.!!!

2012. febr. 18. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!