Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olvasás közben összemosódó...

Olvasás közben összemosódó sorok! Diszlexia vagy látási probléma?

Figyelt kérdés

A párom gyerekkora óta nem tud rendesen olvasni. Nem azért mert buta, vagy mert nem ismeri a betűket - az első két-három sort hibátlanul elolvassa egy könyvben, utána azonban olyan, mintha teljesen összemosódnának a szavak és a sorok.

A betűket nem cseréli fel.

Diszlexia vagy látási probléma?


2012. febr. 12. 11:59
 1/5 A kérdező kommentje:
AZ lemaradt, hogy ez az "összemosódás" nem jelentkezik, amikor például rajzol (nagyon jó grafikus), csak annyiban, hogy egy rajz végére iszonyúan megfájdul a feje.
2012. febr. 12. 12:01
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az első lépés a szemészeti vizsgálat lenne.

Érdemes a rejtett kancsalság vizsgálatát is kezdeményezni.

(POLA teszt.)


Ha a szemészeti vizsgálat lelete megvan, akkor 18 éves kor felett is lehet logopédiai vizsgálatot kezdeményezni és fény derülhet a tünetekre, előzményekre, gyermekkori problémák maradványtüneteire.


Érdeklődjetek itt például, hogy a lakhely szerint mit-, kit ajánlanának:


Démoszthenész Beszédhibások és Segítőik Országos Érdekvédelmi Egyesülete

Székhelye: 1082 Budapest, Üllői út 54-56. A. ép. II. em. 14.

Telefon: 06-1-30-20-653

E-mail: demoszthenesz.civil1989@gmail.com

Honlap: [link]


Üdv,

(egy logopédus)

2012. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem esélyesebb a látászavar,bár nem vagyok szakértő. Nekem is összemosódtak a betűk mikor olvastam. Én is szintén szeretek rajzolni és több óra rajzolás után az én fejem is megfájdult. Most szemüveges vagyok :S. Mindenesetre azt ajánlom a párodnak,h nézesse meg a szemét,mert ha szemprobléma áll a háttérben,esetleg tovább is romolhat.
2012. febr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok: A nyilvánvaló kancsalságot könnyű felismerni, a rejtett kancsalságot nehezebb, ehhez speciális vizsgálat szükséges.

A tárgyakról mindkét szemünk ideghártyáján keletkezik kép, de azokat csak akkor látjuk egynek, ha a két ideghártyán egymásnak megfelelő pontokra esnek. Ezen alapul a térlátás, amit a gyereknek ugyanúgy meg kell tanulnia, mint a járást vagy a beszédet. Akiknél a kétszemes együttlátás nem jól működik, nem feltétlenül látszanak kancsalnak. Az agy a két szemet párhuzamos állásra kényszerítheti, de ez fáradékonyságot, fejfájást okozhat. A betegek akár megfelelő dioptriás szemüveg mellett is sokszor panaszkodnak migrénre, hányingerre, fényérzékenységre, bizonytalan térérzésre, esetleg szédülésre, kettős látásra is, összemosódásra az olvasás során. Mozgó tárgyakat nehezen követnek, fáj a szemük, orrgyökük, halántékuk vagy a tarkójuk. Már reggel vörös a szemük, és ez estére csak fokozódik.

A diszlexia egyik oka is lehet rejtett kancsalság.


De ne menjünk ennyire előre.

2012. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Nekem is épp ezt állapították meg :S.
2012. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!