Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe került nektek a...

Mennyibe került nektek a szemüveglencse?

Figyelt kérdés
Vásároltam szemüveget, és végösszeg 50,500 Ft lett, annak ellenére, hogy viszonylag "olcsóbb" szemüvegkeretet (14e Ft-os)választottam, mégis az 2 db optika 35e Ft és a munkadíj 1500 Ft volt. Szemorvos vizsgált meg az optika boltban. SZTK vényem nem volt, mivel már nem fizetem a TB-t (külföldön élek). Szerettem volna megúszni 40e Ft-ból a szemüvegvásárlást, de úgy tűnik nem sikerült. Talán rendelőbe kellett volna mennem, és ott fizetni a vizsgálatért, és kaphattam volna SZTK vényt, és úgy olcsóbb lett volna, vagy úgy is hasonló árba került volna, mivel nincs TB-m.
2012. jan. 30. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs TB-d akkor nem kaphatsz támogatást, amúgy meg lótúró a TB támogatás szinte semmi.
2012. jan. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, én most csináltattam nemrég szemüveget, 1200 Ft volt a becsiszolás díja, és 4500 Ft volt darabonként a lencsékké.

Igaz, én egy jó drága keretet választottam, de még így is olcsóbban jöttem ki, mint te. Ja, és nekem sem volt orvosi papírom, az ofotértnél csinálták a vizsgálatot és a szemüveget is.

Amúgy ha van vmi speckó a lencsédben, az nagyon meg tudja dobni az árat (vékonyított, fényre sötétedő, bifokális), vagy ha valamilyen szemprobléma miatt "különleges" a lencse.

Anyukám szemüvege is majd' 100e Ft volt a trifokális lencsék miatt.

Csak ezt tudom elképzelni, amit írtam, mert ez irreálisan soknak tűnik.

2012. jan. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A lencsék felületkezeltek és vékonyítottak, a dioptriák -5 illetve -4,75-ös. Viszont amikor 3 évvel ezelőtt készítettem szemüveget(-4-es, és -4,25-öst) vékonyítottat, felületkezeltet, akkor 32e Ft-ból simán meglett, igaz akkor volt TB-m. Csak megdöbbenttem, hogy 3 évvel később már mennyire mélyen a zsebembe kellett nyúlnom, hogy lehessen egy új szemüvegem, amivel látok is. Évente kellene mennem szemészeti vizsgálatra is, dehát olyan árak vannak......
2012. jan. 30. 23:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 6500ft/lencse volt, de nemtudom milyen rétegek vannak rajta és sötétedős (persze akciós volt mert amúgy 9900ft lett volna 1 lencse, meg nem az új fajta)

A keretem pedig 20.800ft lett volna de abból is jött le kedvezmény, így 14ezerpárszáz ft lett.

2012. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindketten január végén csináltattunk szemüveget a férjemmel. Nekem csak olvasóra van szükségem, a lencsék 1800 Ft, a keret 10800, a munkadíj 2000 Ft volt. A férjemé távollátó, neki a lencsék 6800,fényre sötétedő, ő 4800 Forintos keretet választott, munkadíj szintén 2000 Ft volt. A kettőnkké együtt nem volt 50 ezer, mint a Tiéd. Mindkettőnket szemorvos vizsgált, nem volt vényünk. Egy kis optikában csináltattuk. Nagyon kedvesek, korrektek, hatalmas keret választék. Délután voltunk, másnap kész voltak a szemüvegek.
2012. febr. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!