Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez nagy baj? Vagy mi ez?

Ez nagy baj? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Most lehet hülyén hangzik,de olyat látok a két szememben,mint ha úszna benne valami. De csak ha mozgatom. Leginkább olyan mint ha valami cérna lenne. Leginkább erre hasonlít amit látok : [link]

Több éve szemüveges vagyok,de eddig nem szóltam senkinek hogy miket "látok". Akkor ez most mi is ??



2012. jan. 28. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
soron kívül menjél el a szemészetre!
2012. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szemészetre menj el, de nem kell soronkívül. Úgy sem segítenek. Megg kell szokni.
2012. jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyeneket én is látok... bár szemészeten nem említettem, de gondolom vizsgálatnál feltűnt volna ha gond van. De nem volt semmi.

Mármint ezek ilyen alig látható valamik, nem?

2012. jan. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyeneket nagyon sokan látnak, és az a nevük, hogy "úszó üvegtesti homály", angolul "floater". Tudtommal az üvegtest elöregedésével illetve anyagának tökéletlenségével van összefüggésben a jelenlétük. Nekem is van belőle jó sok, de már megszoktam. Eltávolítani csak vitrektómiával lehet, ami kb. annyi, hogy kicserélik a szemedben az üvegtest anyagát valami tiszta löttyre. Persze ehhez bele kell szúrni egy (vagy két :)) tűt a szemedbe, de ezt úgysem érzed. Apámnak kb. egy évvel ezelőtt jelent meg komolyabban ilyesmi (64 évesen), és elment az ország egyik legjobb szemészéhez (Radó Gábornak hívják), aki ajánlotta neki ezt a vitrektómiát. Állítólag ingyenes (vagy ha nem is, akkor is bagóért megcsinálják).


Szóval vagy megtanulsz velük együtt élni, vagy ha baromira zavarnak, akkor keresd fel pl. Radó doktort, nála jobb kezekbe úgysem kerülhetsz.

2012. febr. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :D egyébként igen,alig látszanak,de idegesítenek ://
2012. febr. 4. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!