Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miben különbözik a színes...

Miben különbözik a színes kontktlencse az átlátszótól?

Figyelt kérdés
Esetleg van valami hátránya a színes kontaktlencsének, ami az átlátszónak nincs?
2012. jan. 25. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia

nekem eddig sima volt,most van egy színesem...igazából azt hittem,nem lesz olyan kényelmes,mint a sima,mert az optikus mondta,hogy néha homályos lehet a látás,mivel ugye színezett és bár középen a pupilládnál átlásztó,ahogy tágul a pupilla,úgy egy részét elfedheti a színezett rész.Bár nekem ált.mindig nagy a pupillám de ezen a lencsén akkora színtelen rész van kihagyva középen,hogy nem tudom,kinek fedné el :))

Bár amikor első nap betettem,valóban nagyon rossz volt,mert akkor homályos volt,de szerintem nem az előbb említett dolog miatt,hanem még frissen merev és nem vette fel a szemem formáját,valószínűleg a pislogás miatt kicsit csúszkált és azért...de azóta semmi bajom vele,mostmár olyan,mintha egy színtelen lenne a szememben,egyáltalán nem homályosít.Egyébként először furcsa,de szép...vannak kiemelő színek(nekem ilyen van,kék-ez olyan,hogy nem változtatja meg 100%-osan a szemed színét,persze egyértelműen kék így is...vannak fedő színek-azok teljesen megváltoztatják-pl ha barna a szemed egész világosszürke lencse teljesen érvényesülni fog rajta...azok minden féle színt elfednek,a kiemelők nem.

Optikában van katalógus,ott meg tudják mutatni neked ezeket.

2012. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ja és még annyi,hogy nekem ez a színes sokkal kényelmesebb,mert puhább,mint a sima-erre is felhívták a figyelmemet,hogy esetleg nehezebb lesz beraknom(bár én már rutinos vagyok:)de sokkal kényelmesebb,nem mintha a simát éreztem volna,de ehhez viszonyítva nem volt ilyen jó.Bár gondolom ez márka függő is,nekem másféle a kettő.
2012. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kényelmesség nem színtől függ.

A színes annyiban más csak hogy színes. Ha kitágul a pupillád akkor homályosan látsz, ha elcsúszik szintén. Vannak olyanok amiknek a mintája természetellenes, van olyan ami csak világos szemen látszik. Összességében én nem ajánlom senkinek, mert nekem egyik sem vált be eddig, felesleges pénzkidobás volt. Zöld szememből akartam kéket csinálni, még ez sem sikerült rendesen.

2012. jan. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én a kényelmességet a vastagságára írtam-és az optikában egyértelműen megmondták,hogy a színezettek vékonyabbak a simánál.Ha simát hordo,nap végére jobban szárad a szemem,érzem is a szememben már akkor-ezzel még nem jártam így.
2012. jan. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában kevesebb az oxigén áteresztő képessége a színesnek mint egy ugyanolyan színtelennek. Ez hátrány. De emiatt nagyobb a víztartalma. Ez jó, bár ez a kevésbé fontos, mert ha kiszárad az szemcseppel javítható, de az oxigén áteresztés semmivel sem.
2012. jan. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!