Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 17"-es CRT TCO-99-ös szabványú...

17"-es CRT TCO-99-ös szabványú monitor mennyire árt meg az egészségemnek, ha napi 12+ órát ~50 centi szemtávolságból használom két hétig, és minek árt pontosan?

Figyelt kérdés

17"-es CRT TCO-99-ös szabványú monitor mennyire árt meg az egészségemnek, ha napi 12+ órát ~50 centi szemtávolságból használom két hétig, és minek árt pontosan?

Rövidlátó vagyok ennél messzebbről homályos a kép és erőltetem a szemeim amitől félórán belül szaggató fejfájást kapok.


Volt tartalék szemüvegem, az (sajnos) két hete tört össze a másik tegnap. Az utcára spéci szemüveget kell hordanom (ezek is olyanok voltak), ezek leghamarabb két hét múlva lesznek kész, mert Nyugat-Európából jönnek a lencsék.


2012. jan. 19. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem 50hz-en megy, akkor nem. De jobb lenne egy LCD.
2012. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 eric_one ***** válasza:
Én azt tudom mondani hogy amikor a crt leváltottam lcd-re akkor bizony megszünt a szemkönnyezés stb. Sokat számít, különösen neked hiszen amúgy is rövidlátó vagy. Nem nagy befektetés, akár használtan is vehetsz lcd-t eléggé hosszú életűek. Mindenféleképpen cseréld le, érezni fogod a különbséget.
2012. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A csöves monitorok azért is ártalmasak, mert a felgyorsított elektronok, kilépve az üvegfelületből, nekivágódnak az arcodnak, szemednek. Ezért az ilyen monitorokat sosem szabad szemből nézni, hanem kicsit elfordítva, valamilyen szögben. Ha meg gyengébb a szemed, akkor meg próbáld kihagyni ezt az időt, amíg meg nem jön a szemüveged.
2012. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

85Hz-en megy, de egy hasonló színhűségű (nem TN filmes) és képernyőjű magasságú TFT-LCD (nem filmeket nézek rajta) min. 45-50e Ft akciósan is.

A szemem viszonylag jó, csak hát nem, hibátlan mint senkinek.

TCO-99-ös szabvány már kizárja a kivágódó porszemeket többek közt ezért nem kel rá a régi monitor szűrő.

CSAK hát az elektromágnestér.

2012. jan. 19. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez esetben nem lenne rossz valami polarizált lencsés szemüveg, vagy régebben kapható volt polarizált képernyő-előtét.
2012. jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!